Wpis z mikrobloga

Mireczku, rozumiem kontekst i gratuluję ale : “Zdałem egzamin na świadectwo maszynisty” ... egzamin na świadectwo ??????
chyba nie mógłbym być maszynistą. Żyć ze świadomością, że prędzej czy później się kogoś rozjedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MostlyRenegade:

czy zamierzasz zliczać pewne zdarzenia związane na szynach? A może jakiś kajecik?

Ciekawe jak szybko maszynista doświadcza pewnych nieuniknionych zdarzeń.

@patrolez:

teraz tylo czekac na samobojce na torach

@trybik555:

Panowie, to nie jest obowiązkowe. Poznałem takich, którzy całą karierę przejechali bez trupa na koncie, ale
Pytanie ile w trakcie nauki zarabiałeś,

@Radiativ:

jaki koszt takiego kursu?

@Jarczur:

W trakcie kursu zarabiałem minimalną krajową plus jakieś dodatki. Ogólnie kiepsko.

Kurs w całości opłacał mój pracodawca. Pierwszy kurs teoretyczny - żeby zrobić licencję maszynisty (piszę o tym w komentarzu gdzieś wyżej) - kosztuje razem z badaniami lekarskimi ok. 7000zł i można go zrobić na własną rękę. Drugą część, tzn na świadectwo maszynisty można zrobić tylko u przewoźnika,
Czy jest to w ogóle opłacalne?


@Radiativ: wcześniej byłem informatykiem. Znam więc łatwiejsze sposoby na zarobienie większej kasy niż praca maszynisty. Tu to jednak jedną nogą w więzieniu, a drugą na cmentarzu.
Jak udało Cię się wkrecic na kurs?

@Doktor_Rododendron:

jak wygląda ścieżka kariery? Gdzie się wszystko zaczyna?

@slabyslabek:

Było ogłoszenie, wysłałem CV i oto jestem. Bez koneksji, pleców itp. Może pomogło to, że wcześniej pracowałem 3 miesiące w PKP Cargo, więc coś już wiedziałem. Wcześniej byłem informatykiem;)

A propo ścieżki kariery, to nie umiem jeszcze precyzyjnie odpowiedzieć. Na razie mogę opowiedzieć jak wygląda cykl szkolenia (https://www.wykop.pl/wpis/56253597/#comment-200294151)
ciężkie pytania?

@meldred: jak się uczysz to nie ;)

Powiedz mi czy macie zakaz dowolnego trąbienia ?

Bo jak jestem z dzieciakami na wiejskim peronie to 9 maszynistów na 10, zatrąbi na ich machanie, niektórzy to nawet takie melodie wygrywają, a ten 1 z 10 ma nas w dupie i nie trąbi :(


@meldred: trochę odpowiedziałem na to pytanie wcześniej. Instrukcja Ie-1 (publicznie dostępna) reguluje kiedy maszynista MUSI podać sygnał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Podpowiem jak wygląda w towarach to co kolega napisał te godziny to tylko na papierze tak wygląda w praktyce zaznaczam towary po pierwsze jest niewielu przedsiębiorców którzy przyjmują na świadectwo i przeważnie zanim cię dopuszcza na maszynę to papiery na manewrowego/ustawiacza i rewidenta robią bo chcą.miec uniwersalnego żołnierza na pierwszym etapie wyjeżdżone grubo ponad 1000 godzin potem teoretyczny kolejny etap gdzie rozkładają maszyny na czynniki pierwsze łącznie z wszystkimi przepływami prądu na
@partisan w sumie mało precyzyjnie zadałem pytanie :D

Chodziło mi o to czy pracodawca Cię zatrudnia i zapewnia szkolenie czy szkolisz się na własną rękę?

W moim przyapdku firma sfinansowała badania i całe szkolenie (licencja i świadectwo maszynisty). W zamian lojalka na 3 lata / 70 tys. zł.