Wpis z mikrobloga

Mireczku, rozumiem kontekst i gratuluję ale : “Zdałem egzamin na świadectwo maszynisty” ... egzamin na świadectwo ??????

@suoney uprawnienie do prowadzenia pociągów składa się z dwóch dokumentów: licencja maszynisty (wydawana przez Urząd Transportu Kolejowego, ważna 10 lat w całej unii; dokument potwierdza, że znasz teoretyczne podstawy) oraz świadectwo maszynisty (wydanane przez przewoźnika, dokumwnt potwierdza, że znasz tabor i infrastrukturę na której będziesz się poruszał).
za bardzo to wygląda jak symulator. Chyba by mnie kusiło żeby jeździć zbyt ostro.

@mechanior no spoko, ale trzeba pamiętać o tym, że nie wolno ci przekroczyć prędkości. Wszystko trzeba robić z głową, bo w końcu wieziesz ludzi, nie ziemniaki. Przy ruszaniu spokojnie, żeby nie wpaść w poślizg. Przy hamowaniu ostrożnie, żeby nie podkuć zestawów kołowych i żeby nie zatrzymać się za wskaźnikiem czoła pociągu, bo to już poważne wykroczenie. Wydaje mi
@Jarczur: z tego z rozmawia się z ludźmi to Ci z większym stażem juz do 5tys dobijają, ale to nie zmienia faktu ze pkp cargo najsłabiej wypada jeżeli chodzi o kasę. Od początku mówią nam że jak chcecie zarobić pieniądze to trzeba iść do prywaciarza u nich faktycznie da się zrobić, ale praca jak to u prywaciarza wygląda zupełnie inaczej niż w firmę z aktualnie częściowym kapitałem państwowym ( ͡~