Wpis z mikrobloga

Mirki,
W końcu chcę się zabrać za wymianę przycisku od spłuczki przy WC.
Wewnątrz jest jeśli dobrze rozumiem spłuczka mechaniczna. Tylko posiada ona jeden patyk, którego naciśnięcie powoduje spuszczenie wody. Czy da radę na to zamontować jakąś elegancką chromowaną zaślepkę z dwoma przyciskami (mało/dużo wody)?

Większość sklepów jest pozamykana, więc chcę kupić przez neta, a tak ciężko sprawdzić jak coś działa. Przykładowo znalazłem jakieś fajne przyciski Grohe, ale są one przeznaczone do pneumatycznych spłuczek...

Czego szukać, żeby to moje zadziałało na dwa przyciski?

Pominę kwestię przyklejenia tego całego starego przycisku na klej przez poprzednich właścicieli...

#wc #remontujzwykopem #toaleta #spluczka
Best11 - Mirki, 
W końcu chcę się zabrać za wymianę przycisku od spłuczki przy WC.
...

źródło: comment_1616151758TWSDliJ4f5A54Z9oPdwkf7.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Best11: w sumie przesrane ;D musisz znac typ stelaża, a pewnie nie znasz jak ktos inny kupował, trzeba by poszukać ew zapytać w jakimś sklepie co to jest...
co do tego czy mozna uzyc małe/duze - to jak jest jeden popychacz to pewnie nie

czekaj czkaj na przycisku jest grohe dal to szukamy z tego typu
https://www.grohe.pl/pl_pl/grohe/lazienk/rozwiazania-wc-i-systemy-sanitarne.html

ee a tu to nie wiem, moze to starszy model, czy jakas partyzantka -
  • Odpowiedz
@theodolit: Masakra, tak właśnie myślałem :D
Wcześniej to w głowie miałem ułożony plan co i jak zrobię. Oczywiście życie zweryfikowało po otworzeniu tego. Liczyłem na szybkie plug&play.

Poszukam, dzięki za odpowiedź.
  • Odpowiedz
@Best11: tam na płytce pod przyciskiem są jakieś numerki katalogowe części, może coś po nich się doszukasz lub u dostawcy, ale stawiałbym, że przycisk znajdziesz, ale w tej samej funkcjinalnosci
  • Odpowiedz