Wpis z mikrobloga

@baltic-vodka:

"Orzeł Biały" cz. 1,2 — Marcin Przybyłek

"Jest rok 2057. Wskutek działań ubocznych N-Genu, leku hamującego starzenie się, ludzie przemieniają się w zielone, żądne krwi istoty przypominające orków. Zniszczona zostaje technologiczna infrastruktura globu, tkanka społeczna rozpada się i przeobraża. Ostatnią enklawą ludzkości jest Polska. Twierdza Polska. W niej dzielni woje doborowych oddziałów piechoty zmotoryzowanej, w tym batalionu „Orzeł Biały”, będą musieli stawić czoło nie tylko zalewowi Zielonoskórych, ale i swoim
Pobierz Montago - @baltic-vodka:

"Orzeł Biały" cz. 1,2 — Marcin Przybyłek

 "Jest rok 205...
źródło: comment_1616190744tD6XCvlTGJQvZD7gkqND5N.jpg
@baltic-vodka:

Książki z serii "Fabryczna Zona" - ponad 30 pozycji, dużo postapo - autorzy polscy, rosyjscy...
Akcja w Warszaskim Metrze (wzorowane na universum Metro, ale nic wspólnego z nim nie ma), w Kampinosie, w Rosji itp.
Poza tym inne nie w stylu postapo to czarnobylska Zona, mutanty, bunt przyrody, lodowy świat równoległy...
Dużo fajnych tematów , poziom różny, ale klimat jest.
Posprawdzaj treść i oceny na http://lubimyczytac.pl/seria/1534/fabryczna-zona?widok=lista&kolejnosc=data-wydania
Pobierz Montago - @baltic-vodka:

Książki z serii "Fabryczna Zona" - ponad 30 pozycji, dużo...
źródło: comment_16161914811FKy8kQto2JcUUUu92w0SP.jpg
@baltic-vodka:

I teraz z pamięci trochę dobrych, albo sławnych, a nawet kultowych pozycji ;)

Władimir Wolff - post nuklearne piekło w Berlinie.
Tom 1. Czas odkupienia
Tom 2. Minuta przed północą

Światowy bestseller - Trylogia "Silos" - Hugh Howey

Nowość! Nowe, niezależne uniwersum - "Outpost" - Dmitry Glukhovsky

Władimir Wolff - inwazja Obcych z innego wymiaru, wojna totalna na świecie, ale historia w książce opowiada o walce Wojska Polskiego
Pobierz Montago - @baltic-vodka:

I teraz z pamięci trochę dobrych, albo sławnych, a nawet ...
źródło: comment_1616195552gkFE8RzV5kSfd5GU9Gcr4e.jpg
@astronic: @Balcar:
Wiecie że Dmitry Glukhovsky stworzył nowe uniwersum jako treść tylko dla audioboka, który jednak właśnie niedawno został wydany jako normalna książka?
"Outpost".
To też postapo, tylko nie w Metrze, a na powierzchni, w resztkach Nowego Imperium Rosyjskiego, które jest otoczone skażonymi ziemiami , takimi niby "Zonami"...
Nie ma metra, ale są pociągi ;)
Pobierz Montago - @astronic: @Balcar:
Wiecie że Dmitry Glukhovsky stworzył nowe uniwersum ja...
źródło: comment_1616196124PztcEf4d97EZ40c2vwC4yW.jpg
@astronic:
Ja kiedyś słuchałem chyba dwa odcinki, ale... właściwie nie znoszę jak mi ktoś czyta, książka jest po to by samemu to robić ;)
Więc właściwie to nie wiem co tam dalej się działo... Jak będzie okazja to oczywiście ja "zaliczę".
Dopisałem już ją do listy 1125 innych tytułów, które mam ochotę już dziś, teraz przeczytać :D