Wpis z mikrobloga

Stara się robię i chyba głupieję bo nie wiem czego, pod jakim hasłem szukać. Sytuacja jest taka: ćwiczę sobie od stycznia, tak na schudnięcie i przekopiowanie ciała i są fajne rezultaty. Siła wzrosła i w ogóle. Ale nie idzie z tym wytrzymałość. Wciąż zrobię parę skoków i nie mogę oddychać, rozgrzewka taka dynamiczna jest dla mnie trudniejsza niż te ćwiczenia z ciężarkami które robię stałe. Kilka podskoków i mnie zatyka, nie mogę nabrać powietrza.
Teraz do sedna. Co to są za ćwiczenia, te skoki truchtu i inne. Pod jakim hasłem mam szukać...
#zagrubo2021 #chudnijzwykopem #mikrokoksy
  • 13
@misiafaraona: U mnie się sprawdziła lekka rozgrzewka i potem wplatanie cardio w trening. Za rozgrzewkę służy mi tylko rozciąganie, potem robię 10 minut cardio, 30 minut "normalnego" treningu i na zakończenie znowu 10 minut cardio ale tak na 150% z podskokami itd.
@misiafaraona: cwiczenia aerobowe, ale tak jak kolega wyzej napisal w budowaniu wytrzymalosci z poczatku bardziej chodzi o oswojenie z dyskomfortem niz faktyczny wzrost wydolnosci

na poczatku raczej bym celowal w marszobiegi, rower (moze byc stacjonarny). przy nadwadze i niepoprawnej technice skoki i fikolki to raczej prosta droga do kontuzji
@misiafaraona:
dowolne cardio, na początek dość długie i na niskiej intensywności. Mogą być nawet szybkie spacery po 40-60 minut. Po pierwszych 4 tygodniach możesz trochę to intensyfikować, skracać przerwy między seriami ćwiczeń, zmienić formę aktywności ze spacerów na trucht, rowerek czy cokolwiek co pozwoli Ci kontrolować intensywność treningu nie obciążając jednocześnie struktur z którymi masz problem (np kolana, kostki etc).
@misiafaraona: mam podobnie, biegam 10km w <1h i rozkoszuję się widokami, a przy byle HIIT z YT zaczyna się umieranko.

Moja porada - badaj tętno, jak wchodzisz w >80% i nie spada, to zaraz cię zatka, zrób moment przerwy zapauzuj filmik z cardio, napij się wody, jak zejdzie <60% max, to dajesz dalej.

Nie sugeruj się prowadzącymi ćwiczenia na YT, ani ich tempem - oni przecież z tego żyją.