Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do mirków i mirabelek obytych w temacie #izolacja #kwarantanna #covid19 i #koronawirus .

Moja żona jest już po izolacji, a moja kwarantanna kończy się w sobotę. Jednak od wczoraj mam typowe covidowe objawy - czy jeżeli otrzymam pozytywny wynik testu i poślą mnie na izolację, to żonę też konsekwentnie wcisną na kwarantannę, czy jej - jako "ozdrowieńca" - już to nie będzie obowiązywać?
  • 11
@ZielonyMazak: Dzięki!

Znajomy lekarz powiedział mi to samo, co wynika z Twojej wypowiedzi. Z drugiej strony opowiada mi o rodzinie, która prawie od dwóch miesięcy jest na niekończącym się ciągu izolacja/kwarantanna/izolacja/kwarantanna, itd.

@loginus-lagonow: Moja ostatnia rozmowa telefoniczna z panią z sanepidu nie dała mi niestety konkretnej odpowiedzi na to pytanie ;) Pani stwierdziła, tylko że pod koniec izolacji żony odwiedzą nas w celu kolejnego testu i to przeciąży o naszych
Z drugiej strony opowiada mi o rodzinie, która prawie od dwóch miesięcy jest na niekończącym się ciągu izolacja/kwarantanna/izolacja/kwarantanna, itd.


@Patiomkin: jeśli jeden z czlonkow rodziny choruje w domu i ma przedłużaną izloację to pozostali domownicy mają automatycznie przedłużaną kwarantannę. Do tego wystarczy że drugi domownik zachoruje np 10 dnia izolacji tego pierwszego i już pozostali mogą być kolejne 17 dni na kwarantannie (co da łącznie 27 dni..). Natomiast po przechorowaniu nie
@lukaszzz: OK, dziękuję za informację. Mnie ciekawi to, że dopiero od wczoraj mam takie "typowe" covidowe objawy, jak charakterystyczny ból głowy i parosmię. Tak czy siak jestem już umówiony na wymaz na 13:40, ciekawe, jakie będą wyniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lukaszzz: Dziękuję, wiem. Ja tak naprawdę jeszcze jestem na kwarantannie do soboty i szczerze to mam już dość siedzenia w domu, ale wolę zrobić test i w razie pozytywnego wyniku nie roznosić tego badziewia.
@Patiomkin: żona jako ozdrowieniec jest zwolniona z kwarantanny. Sanepid ma gdzieś czat online/infolinie całodobową.
Tylko tak czy siak powinna ograniczyć wychodzenie z domu w najbliższych dniach i dezynfekować ręce zaraz po wyjściu z mieszkania. Widziałem gdzieś badanie, z którego wynikało, że osoby, które złapały B1.1.7 zarażały nawet 14 dni i izolacja 10 dni może być zbyt krótka.
Koniecznie zrób test, bo w razie kłopotów o wiele łatwiej i szybciej można uzyskać