Wpis z mikrobloga

@maina: można się pogodzić, ale to wymaga pewnych kompromisów i jakoś tę brzydotę trzeba zrekompensować (na przykład pieniędzmi). Ogólnie to kwestia mocno osobista. Musisz to przekalkulować i ułożyć sobie w głowie. Najgorsza opcja to nie robić nic i żyć z kompleksami.
@White_rosee: wiem. Tylko mam tak nasrane w głowie, że to nie będzie proste. Na przykład myślę sobie, że co z tego, że siebie zaakceptuję, skoro inni i tak będą widzieć, jaka jestem brzydka ¯\_(ツ)_/¯ To jest aż taki poziom #!$%@? umysłowego.
@maina: imo tak. Chodzi o poprawe samooceny, a dla wielu ludzi to jednoznaczne z byciem lepszym od innych i pieniądze jak najbardziej są w stanie to zapewnić. Jak widzę kogoś brzydkiego w fajnym aucie to podświadomie mam pozytwne skojarzenia i widzę osobę, która się przejmuje jedynie sobą (ale w takim pozytywnym znaczeniu). Z kolei jak widzę giga chada (lub jeszcze gorzej kobiecy odpowiednik, bo wtedy skojarzenia są oczywiste) w fajnej w
tak właściwie, to o wszystkim.


@maina: jesteś pewna, że to nie kompleksy? wrzucałaś nudesy z przodu i tyłu i nie było źle, co najwyżej twarz pozostaje bo tego nie było.
@maina:

ale mam podstawy, żeby je mieć.

na zdjęciach nie było niczego co można uznać za podstawę. zostaje twarz tylko potencjalnie

@10129: pisałam już wyżej, że mam nasrane w głowie. Wiem, że obiektywnie rzecz biorąc nie jestem jakaś mega brzydka, tylko raczej przeciętna. Ale nie wystarcza mi bycie przeciętną, chciałabym być ładna. Są takie chwile, kiedy myślę o sobie, że wyglądam odrażająco i sama nie wiem, co jest gorsze - ciało czy twarz. Czasem myślę sobie, że twarz nawet mogłaby być, tylko to ulane cielsko... A innym razem, że ciało jest nawet
@maina:
nie myślałaś o psychoterapii? dysmorfofobii to Ty nie masz przypadkiem?
uważam, że większość by to uznała za powyżej przeciętnej. tam nie ma nic ulanego.

tylko licz się z tym, że tutaj ludzie niezależnie od realnej oceny kogoś będą go obrażać, zwłaszcza jak to jest kobieta. tu jest nadreprezentacja ludzi którzy są źle nastawienie do kobiet i każda okazja abym im #!$%@?ć jest dobra, dwa, dość konserwatywne środowisko i pokazywanie się