Wpis z mikrobloga

@prawilnik: Bo ludzie są (nie wszyscy) #!$%@?, takie testy to od roku prawie można wszędzie on line kupić nawet taniej niż te 49.99.
Ale wrzucili je do Biedronki, a to świadczy dla wielu, że są dobrej jakości i super cenie tak jak np jabłuszka od swierzoznawcow :)
Większość ludzi to nawet nie będzie wiedziała jak ich użyć, a gówno "jiutuberzy" je kupią żeby gówno kontent robić w stylu "OMG i test
@prawilnik: test na glukozę to kilkanaście złotych prywatnie i za darmo na NFZ bo każdy lekarz to przepisze - kiedy ostatnio ty i twoi najbliżsi byliście się przebadać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodatkowy (nie) fun fact jest taki, że leczenie cukrzycy w Polsce to #!$%@? żart i, poza przyzwoitymi refundowanymi insulinami, cokolwiek lepszego (jak CGM i pompa) kosztuje setki/tysiące złotych miesięcznie, zwłaszcza jeśli miałeś nieszczęście skończyć 26
@powaznyczlowiek: Dokładnie tak. Ja zachorowałem mając 30 lat i jedyne co mam to paski do glukometru na ryczałt. Jak diabetolog przepisała mi nowa insulinę mercedesa wśród insulin Tujeo ( na mnie działała gorzej niż Abasaglar) to cena w aptece wywaliła mnie z butów prawie 250
Zł. Sensor libra 255 zł nie mówię już o pompie bo koszt takiej to z 6 tysięcy a do tego CGM to kolejne pare tysięcy. No
Bo ludzie są (nie wszyscy) #!$%@?, takie testy to od roku prawie można wszędzie on line kupić nawet taniej niż te 49.99.

Ale wrzucili je do Biedronki, a to świadczy dla wielu, że są dobrej jakości


@Turbonekro: nie. Ci ludzie zwyczajnie czerpią z gazetki biodronki swoją wiedze o swiecie. Nie robią "riserczu" w internecie nt produktow ktore maja potrzebę kupic, bo to półki w biedronce kreauja ich potrzeby, a na internecie