Wpis z mikrobloga

Wow!

Swój wpis chciałem rozpocząć właśnie od tego słowa, bo ilość i jakość wsparcia, jaką od Was otrzymałem przerosła moje wyobrażenia. Jesteście niesamowici! Nigdy nie sądziłem, że na portalu ze śmiesznymi obrazkami dostanę tak duże wsparcie i tak merytoryczną wiedzę od tych, którzy albo przez to przechodzili, albo znają proces, bo sami są lekarzami.

Walkę z Josephem podejmuję uzbrojony w zupełnie inną wiedzę niż miałem jeszcze wczoraj rano.

Dziękuję każdemu, kto polubił mój poprzedni wpis:

[opis odnośnika](https://www.wykop.pl/wpis/56131625/dowiedzialem-sie-dzisiaj-ze-mam-raka-nasieniak-ʖ-/)

oraz zostawił komentarz ze słowem wsparcia :)

Szczególnie jednak chciałbym podziękować kilku osobom, które odezwały się do mnie na pw i cierpliwie odpisywały na moje pytania. Z Wami wiem, że dam radę!

#rak #rakcontent #rakjadra #pokonacjosepha #jadrociemnosci
Saper86 - Wow!

Swój wpis chciałem rozpocząć właśnie od tego słowa, bo ilość i jako...

źródło: comment_16157062345eg9HPDFTcTk3wwEh24hTl.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
@arcypatelniagrozy: nie można się załamać, bo właściwie w niczym Ci to nie pomoże, ważne by podejść do tego z nastawieniem, że trzeba to pokonać i już, ot kolejne życiowe wyzwanie

@Uzytkownikportaluwypokpeel: czekałem na ten komentarz, bo zawsze przyjdzie taki gość, jak Ty. Będziesz w podobnej sytuacji (czego Ci nie życzę), to każde info i wsparcie Ci się przyda. Pozdrawiam ciepło :)
  • Odpowiedz
@Uzytkownikportaluwypokpeel: cieszę się, że jesteś już po i wszystko u Ciebie poszło ok, ja dopiero zaczynam swoją walkę z Josephem, więc dla mnie to zupełna nowość. Hasło - "Ma Pan nowotwór" zmienia wiele, przynajmniej w tym momencie. Wrzucając pierwszy wpis na mikro spodziewałem się raczej kilku plusów i paru słów, że wszystko będzie ok. Nie robiłem go dla atencji, a już na pewno nie spodziewałem się takiego odezwu ze strony
  • Odpowiedz
@Saper86:
Przemyśl w miarę opcji finansowych badanie genetyczne (z guza i/lub krwi) po operacji, szczególnie gdyby lekarze byli niepewni co do ewentualnego rozsiewu. Nie wiem czy nick odzwierciedla datę urodzenia, ale jeśli tak to można to uznać za podejrzane (chociaż nie wiem, czy są genetyczne skłonności akurat do tych nowotworów). Druga sprawa - jeśli istnieje podejrzenie, że guz może wrócić, to na robienie badań genetycznych może być już wtedy za
  • Odpowiedz
@Uzytkownikportaluwypokpeel:
Przy:
a) niskim wieku w momencie zachorowania zawsze istnieje podejrzenie odziedziczonego defektu genetycznego, powodującego zwiększoną skłonność do zachorowania na nowotwory - to nie tylko dotyczy raka piersi - jeśli tak jest to można rozważyć badanie genetyczny, poradnictwo i ewentualną okresową diagnostykę-profilaktykę
b) guzie, co do którego lekarze (patolodzy) mają opinię, że jest wysoko złośliwy, a lekarze (chirurdzy) mają wątpliwość, czy wszystko wycięli - istnieje zawsze ryzyko wznowy... potem to już zależy od typu nowotworu i konkretnego guza - niektóre odrastają i po ponownym wycięciu już nie wracają, a niektóre mogą dać wznowę i wykończyć delikwenta, zanim zrobi badanie genetyczne i zakwalifikuje się na jakieś dodatkowe leczenie (np testy kliniczne). W takim przypadku warto zrobić badanie genetyczne guza.

myślę, że przy pomyślnych prognozach warto robić tylko a), ze względu na koszty. Jeśli koszty nie mają znaczenia, albo prognoza nie jest najlepsza, to najlepiej zrobić A
  • Odpowiedz
@Uzytkownikportaluwypokpeel:
Każdy zakład patologii przechowuje przez lata wycinki guza utrwalone w bloczkach parafinowych - nic nie stoi na przeszkodzie wyciągnąć i zrobić na nich badania. Ale po kilku latach szansa na wznowę jest już raczej mała, to raczej kwestia do ewentualnej dyskusji z lekarzem prowadzącym na kontroli czy czymś.
Co do tego gdzie można zrobić badania, to wprawdzie sam pracuję w branży, ale nie mam jakiegoś wielkiego rozeznania, z najznańszych to pewnie warto wymienić:
http://www.genomed.pl/index.php/pl/badania-genetyczne
  • Odpowiedz
@Saper86: Trzymaj się Miras ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiedziałem że po tylu latach zobaczę ten tytuł książki, ostatni raz z nim walczyłem w licbazie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Powodzenia w rozbrajaniu Josepha!
  • Odpowiedz
@Saper86: ok może zamiast tych wszystkich emocji napiszesz merytorycznie, kiedy i jakie były pierwsze objawy, jakie życie prowadzisz, czy było genetycznie w rodzinie itp. by inni też zyskali wiedzę na Twoim przypadku?
  • Odpowiedz