Wpis z mikrobloga

516 + 1 = 517

Tytuł: 2001: Odyseja kosmiczna
Autor: Arthur C. Clarke
Gatunek: science fiction
Ocena: ★★★★★★★★

Historia opowiadająca o pierwszym kontakcie ludzkości z pozostałościami po innej, kosmicznej cywilizacji.

Krótka i bardzo wciągająca książka. Trochę zbyt prosta, no ale dzięki temu bardzo dynamiczna i lekka.

Nie mam zbytnio doświadczenia z sci fi, to chyba przez to niektóre sceny były dla mnie niesamowite, aż żałowałem, że opisy kosmosu i wydarzeń są takie skromne.

Były momenty, że czułem się prawie jak podczas oglądania Interstellar.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #clarke #sciencefiction
s.....w - 516 + 1 = 517

Tytuł: 2001: Odyseja kosmiczna
Autor: Arthur C. Clarke
Gatun...

źródło: comment_16157046733Jprk5Hq5f8t75NS9Fdpk9.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
żałowałem, że opisy kosmosu i wydarzeń są takie skromne.


@smierdakow: Może to dlatego, że ta książka powstawała równocześnie z filmem Kubricka, który może dopełnić ją wizualnie.
  • Odpowiedz
@smierdakow: Film lepszy niż książka, bo Kubrick w przeciwieństwie do Clarka nie tłumaczy widzowi łopatologicznie np czym są monolity, habitat obcych w którym obserwują umieranie Bowmana i jego ewolucje w starchild itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@smierdakow: @lakukaracza_: ja raczej traktuje film i książkę jako dwie dopełniające się części ale film faktycznie jest większym dziełem. Geniusz efektów, dźwięku, montażu, scenografii jest niepowtarzalny. Porównanie do interstellar brzmi trochę jak żart...
  • Odpowiedz
  • 0
@blindmarten u mnie sceny od momentu lądowania na monolicie wywoływały podobne emocje jak te z Interstellara. Mówię tylko o książce, nie biorę pod uwagę klimatu i całej otoczki, tylko takie kosmiczne, nowe światy, mam do tego słabość chyba
  • Odpowiedz