Wpis z mikrobloga

Jak się komuś podoba klimat i stylistyka wykreowana w #cyberpunk2077, to polecam #film Dredd z 2012. Mam wrażenie, że ciągnęli "inspirację" z tego filmu litrami. Balans kolorów, brud, kształty geometryczne, proporcje - praktycznie można walnąć naklejkę "Cyberpunk 2077" i nikt by się nie zorientował, gdyby nie hełm Dredda. Fabularnie to taki akcyjniak z lat 80-90, tylko że zamiast humoru mamy typowe nadęcie i ultrapowagę, które zainfekowały kino akcji/superbohaterskie gdzieś tak po Batmanach Nolana.
Goryptic - Jak się komuś podoba klimat i stylistyka wykreowana w #cyberpunk2077, to p...
  • 5
@Goryptic: nocna wizualizacja miasta idealnie oddaje klimat blade runnera. Ale dzień, zwłaszcza w dzielnicach przemysłowych to dla mnie 1:1 kopia klimatu i architektury filmu - co uważam za świetny pomysł, bo w sumie to wolę Night City za dnia - ta brudna industrialn-brutalistyczna wersja miasta do mnie bardziej przemawia niz nocna - kiczowata i pelna blichtru.
pablo397 - @Goryptic: nocna wizualizacja miasta idealnie oddaje klimat blade runnera....