Wpis z mikrobloga

kupiłem kryptowaluty (a raczej ekspozycję na kryptowaluty) na Revoult - następnie sprzedałem je z zyskiem.
Czy mam to rozliczać jako kryptowalute czy jako zysk z innych instrumentów finansowych. Problem polega na tym że wiele lat temu kupiłem na giełdzie Papierów Wartościowych akcje Getin Noble, których nie sprzedałem - i jeśli sprzedam je teraz to odnotuję dużą stratę. Czy może tą stratą "pokryć" zysk z ekspozycji na revoulcie na kryptowaluty?
podobno revolut sie rozlicza normalnie jak z giełdy
Wytlumacze raz jeszcze:
Kupilem krypto na revoult, i zarobilem ok 100 tys
Jednoczesnie handlowalem na gieldzie polskiej akcji gpw i stracilem tez ok 100 tys.
Czy moge potraktowac to wszystko jako handel na gieldzie?
#bitcoin #kryptowaluty #binance #bitbay #ethereum #urzadskarbowy
  • 9
y nie można strat z giełdy połączyć z kry


@CzulyTomasz: nie zrozumiałeś pytania. JA wiem, że giełdę i krypto rozlicza sie osobno.
Chodzi o to, że na Revoulcie kupuję EKSPOZYCJĘ na kryptowaluty a nie same krypto. I podobno to się rozlicza jak giełdę a nie jak krypto
@dixieman: jesteś pewny, że to na revo to 'ekspozycja'? Co to w ogóle za twór miałby być, jakieś cfd? To, że nie masz walletu to nie znaczy, że nie kupiłeś krypto. Jeżeli to jakoś dziwny produkt, to pewnie jest gdzieś prospekt/opis instrumentu. Możesz poszukać na revo albo napisać do ich supportu z pytaniem co właściwie kupiłeś. Możesz też się zgłosić do swojego US i zobaczyć jak oni to widzą.
@Stolbilardowy: właśnie o to mi chodzi, ze nie wiem dlatego pytam.
To żeby spytać w US to w sumie świetny pomysł - rozumiem, ze chodzi o indywidualną interpretację podatkową? Czy są jakieś firmy księgowe/ doradcze(w kwestii podatków) które się takimi rzeczami zajmują?
@dixieman: spojrzałem z ciekawości w regulamin revo. Nie ma tam żadnej wzmianki o tym, że kupujesz jakieś derywaty. Normalnie revolut kupuje i przechowuje btc w twoim imieniu, moim zdaniem do rozliczenia jako krypto waluta. Jak chcesz to możesz się zgłosić do profesjonalisty albo po interpretację, ale to kosztuje.