Wpis z mikrobloga

Murki pomóżcie z #arduino. Mam je od 30 minut i coś nie chodzi do końca
Chciałem zrobić światłomierz z tego linku
W projekcie użyte jest adruino nano, czujnik BH1750 oraz wyświetlacz SSD1306 oled SPI 7pin
Problem numer jeden dostałem zamiast wyświetlacza SPI 7pin wyświetlacz I2C 4pin, wyświetlacz I2C używa tych samych pinów A4 i A5 co czujnik BH1750,
Problem numer dwa wywala mi błąd podczas wgrywania do arduino

In file included from C:\Users\Artur\Desktop\lightmeter-master\src\lightmeter\lightmeter.ino:74:0:
sketch\lightmeter.h: In function 'float getLux()':
lightmeter.h:52:49: error: no matching function for call to 'BH1750::readLightLevel(bool)'
uint16_t lux = lightMeter.readLightLevel(false);
^
In file included from C:\Users\Artur\Desktop\lightmeter-master\src\lightmeter\lightmeter.ino:5:0:
C:\Users\Artur\Documents\Arduino\libraries\BH1750\src/BH1750.h:69:11: note: candidate: float BH1750::readLightLevel()
float readLightLevel();
^~~~~~~~~~~~~~
C:\Users\Artur\Documents\Arduino\libraries\BH1750\src/BH1750.h:69:11: note: candidate expects 0 arguments, 1 provided
exit status 1
no matching function for call to 'BH1750::readLightLevel(bool)'

Jest na sieci schemat jak podłączyć taki czujnik i wyświetlacz razem po prostu linie SDA i SCL wyświetlacza i czujnika są połączone razem odpowiednio do A4 i A5, ale jak to ma działać trzeba jakieś multipleksowanie wprowadzić czy jak
schemat TU

Pliki do projektu światłomierza są na githubie

Ktoś coś?
  • 6
@zwei: wiesz co niewiele mi to mówi, nie zajmuje się programowaniem a samo Arduino tak jak pisałem nabyłem dziś.

@artur00: poczytaj jak działa I2C, jest ok, nic nie musisz robić

i2c jest adresowalne, na jednej linii pociągniesz setkę innych modułów.


@lukaszw_: @zwei: Dzięki, no faktycznie nie zauważyłem wcześniej na wyświetlaczu jest zworka do zmiany adresu :)
@artur00: tak samo niewiele mi mówi, co jest przyczyną twojego problemu, skoro nie piszesz dlaczego próbujesz przekazać false do tej funkcji. Jeżeli nie wiesz, to usuń to false i sprawdź, czy działa.