Wpis z mikrobloga

@saoae powiem szczerze, że nie patrzyłam na to w takim kontekście. Ze względu na przebiegającą przez dom rurę z gazem musimy się zdecydować na dom w kształcie L lub T. Dodatkowo nie koniecznie chciałabym mieć taras przy samym płocie, gdzie z drugiej strony mam 1,5 tyś m2 ogrodu.


@Natna213: Próbuję sobie wyobrazić kształt działki i może rzeczywiście nie miałoby to wtedy sensu... przy takim projekcie. Zastanowiłbym się nad zmianą koncepcji, przynajmniej
  • Odpowiedz
@duzeelobenc: tam jest garderoba pozostałych domowników, którzy nie mają dostępu do drugiej garderoby. Zakładam tam też magazynowanie wszelkiego rodzaju śpiworów, walizek itp. Z doświadczenia i obecnego domu wiem, że właśnie miejsce na trzymanie gratów najszybciej się kończy.
pomieszczenia przy garażu zakłada tylko sezonowa odzież. chciałabym tam miejsce żeby posadzić i ubrać dzieciaki przed wyjściem na dwór.
  • Odpowiedz
@Natna213: nic, super jest. Likwidacja kominka świetny pomysł, u mnie jest i pieniądze w błoto, nikt nie używa, nikomu się nie chce rozpalać, a jak się zdarzy to syf jest tylko w salonie i tyle z tego frajdy za kilkadziesiąt koła.
  • Odpowiedz
@Natna213: zapytaujesz stulejarzy piwniczaków o koncept chaty, czy chcesz się pochwalić? Budyjesz chyba wg siebie i partnera. Ty masz być szczęśliwa a nie wypok ...ja #!$%@?
  • Odpowiedz
@Natna213: Albo jesteście tak bogaci, albo tak niepraktyczni. 15 par drzwi w parterówce?! To będzie jakieś 25 koła, nie mówiąc już o #!$%@?, kiedy dziennie będzie prowadzić ranking kto dziś więcej drzwi otworzył...

1. Daj projekt z wymiarami pomieszczeń, wtedy będzie łatwiej coś powiedzieć.
2.Meble wyglądają na pomniejszone względem wymiarów rzeczywistych pomieszczeń
3. Kotłownie i tą spiżarkę obok bym pewnie połączył. Pomieszczenie 3m2 jest bez sensu
4. Jeszcze mniejszy sens ma
  • Odpowiedz
@Natna213:
1. Połączyć wiattołapy
2. Zamiast pomieszczenia 4,44m obok kuchni zrobić kotłownię bo bliżej ciepła woda ma do łazienek i kuchni = mniejsze straty.
3. Kotłownię przy garazu zlikwidować i albo powiekszyć pokoje albo zrobić wielką garderobe
4. Pralnia
  • Odpowiedz
@Natna213: Od siebie dodam, że w chałupie zawsze brakuje pomieszczeń użytkowo gospodarczych. Jakaś pralnia, miejsce do majsterkowania, do ćwiczeń itd. Cholernie przydaje się też miejsce do pracy/biuro i to bez względu na to czym się zajmujesz. Wiem, że często nie wszystko się da i to jest sztuka kompromisu, ale warto sobie przewidzieć możliwość powiększenie w przyszłości, wykorzystania poddasza lub coś w ten deseń.
  • Odpowiedz
  • 4
@sex4all: Jak widać po pozostałych komentarzach wykop to nie tylko stulejarze i piwniczaki. Owszem pytam o opinie w wielu miejscach, bo czasem ktoś zwróci uwagę na aspekty, o których my mogliśmy nie pomyśleć
  • Odpowiedz