Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuraku: 1. Podatki
2. Emisja spalin w połączeniu z hybrydą by się nie zgadzała
3. Możliwość rejestrowania na rejestrację E w Niemczech
4. Moc = większe opłaty w wielu krajach
  • Odpowiedz
  • 0
@eternit_nie_wybacza: Diesel to nie na moje potrzeby.

@pussyrider: Obejrzałem filmik i już trochę wiem, ale jednak skupiasz się na osiągach, a dla mnie to nie aż tak ważne. Szukam auta pod moje potrzeby. Robię ok. 3 - 4 tys. km miesięcznie, ale głównie w mieście i pod miastem, z niskimi prędkościami i częstymi zatrzymaniami. Dlatego diesla skreślam. Mam teraz klasyczną hybrydę i jestem bardzo zadowolony, ale za jakiś rok będzie okazja zmienić i powoli się zastanawiam.

Potrzebuję czegoś, co będzie wygodnym dupowozem do dość dziadkowego miejskiego jeżdżenia, ma być ekonomicznie. Jednocześnie fajnie jak by było trochę więcej pod nogą w razie czego i żeby raz od czasu zrobić trasę. Plug in wydaje się być czymś takim, ale właśnie chciałbym pogadać z kimś, kto tego używa
  • Odpowiedz
@jamtojest: koniecznie bierz na jazde probna! Co do spalania to jak jezdzisz bardzo spokojnie to bez problemu zrobksz te 40 km. Jak jest za cieplo albo za zimno to zasieg jest mniejszy. Pozniej auto przechodzi w tryb zwyklej hybrydy, ale mozna to wylaczyc albo zmusic zeby spalinowy ladowal akumulatory - to jednak nie ma sensu bo spalanie rosnie dwukrotnie :)
  • Odpowiedz
@pussyrider: Jazda próbna to może być za mało. Chociaż zależy jakie zasady ma Skoda, niektóre marki wciąż pozwalają tylko na krótką jazdę w obecności pracownika salonu... Musiałbym tym pojeździć kilka godzin, tak żeby rozładować akumulator i sprawdzić jak się potem zachowuje.

Pozniej auto przechodzi w tryb zwyklej hybrydy


@pussyrider: Właśnie to mnie zastanawia, bo z Twojego filmu wynika, że spalanie wtedy jest naprawdę duże. Jak by to był
  • Odpowiedz
@jamtojest: tak no obowiazkowo dluzsza jazda, bez tego to mydlenie oczu przez handlowca. Wiec co jak sie bardzo skupiłem to udało mi sie zrobic 6.5-6.8 litra, ale mniej nie potrafiłem. Nie wiem, może mam za ciężką nogę :) Pamietaj że tutaj też moc była jednak nieco wieksza i masa też, Toyota z klasyczna hybryda jest słabsza i dużo lżejsza, a to dużo wplywa na spalanie. No i też zależy jakie
  • Odpowiedz
  • 1
@pussyrider: Wiadomo, dlatego muszę sam sprawdzić, ale warto też zebrać info.

Corolla hybryda 180 KM pali koło 5 - 5,5 litra przy spokojnej jeździe, myślę że Octavia 204 KM też nie powinna przekraczać 6 litrów. Jak się doliczy dystans na prądzie, powinno wyjść te powiedzmy 4 litry przy moim jeżdżeniu, przynajmniej w teorii.
  • Odpowiedz
Tak jak masz gdzie ladowac to tak bedzie paliła :) kak robisz do 50 km w meiscie to mysle ze udaloby Ci sie zrobic spalanie 0 :) a z ciekawpsci patrzyles jaka roznica wagi jest?
  • Odpowiedz