Wpis z mikrobloga

jeśli ktoś chciałby zrobić donos do urzędu skarbowego, który obejmuje Łężkowice - tam gdzie leśniczy postawił willę z basenem za parę baniek zarabiając 7 tys. zł brutto (w 2 lata bez hipoteki!) a następnie przepisując ją na brata - Daniela Obajtka, to podaję namiary na US w Wieliczce obejmujący miejscowość Łężkowice ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja już wypełniłem obywatelski obowiązek.

us.wieliczka@mf.gov.pl
https://www.malopolskie.kas.gov.pl/urzad-skarbowy-w-wieliczce/organizacja/zasieg-terytorialny

https://tvn24.pl/polska/palac-daniela-obajtka-w-lezkowicach-posel-tomczyk-i-posel-sowa-jak-prezes-orlenu-przepisal-dzialke-na-brata-5039964

powinni się mu przyjrzeć skąd wziął na to pieniążki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@orlen_lite fajny ten wasz prezes xD oj chyba niedługo będą pozdrowienia do więzienia.

#bekazpisu #afera #tvpis #orlen #polityka #podatki #januszebiznesu #inwestycje
  • 13
@mcsQ: a co jak się okaże ze brat dostał tez darowiznę pieniędzy ? Tylko ze po darowiźnie pieniędzy zostaje tylko zeznanie w urzędzie skarbowym a po darowiźnie działki wpis s hipotece. Darowizny pomiędzy członkami rodzinie nie są opodatkowane.
To ze ktoś zarabiał 7 brutto na jednej posadzie nie oznacza tez ze nie miał dochodu z innych źródeł. Jak Ch e od to piszczę donosy tylko z wydawaniem wyroków poczekajcie do końca
@mcsQ: to samo robią ludzie zakładający działaności gospodarczą rozdzielczość majątkowa z żoną i majątek na żonę. Dam fakt takiej darowizny nie dowodzi jeszcze przestępstwa
@xionze: Mógł dostać tez od brata. Darowizna działki zostawia ślad w księgach wieczystych, darowizna pieniędzy w urzędzie skarbowym. Trzeba złożyć odpowiedni formularz by nie zapłacić pcc KB zapłacić ten pcc.
Kit to ty wciskasz bo robisz jakieś sugestie.
Jak skontrolują i nic nie będzie to taka musiała buc sytuacja, jak urzad skarbowy nie znajdzie tutaj nielegalnych dochódow to nic nie bezie ale ludzie nie ogarniający nie beda robić teorie nie stworzone.
@xionze: jeszcze donosu nie złoży a już się ze nie będzie, a donosiciel ma wgląd w przebieg sprawy ?
Jak złoże donos Ciebie do urzędu skarbowego to urzad poinformuje mnie ile zarabiasz ? I żebym się nie martwił :-) lub podziękują ze faktycznie coś nie tak było s twoimi dochodami ?