Wpis z mikrobloga

496 + 1 = 497

Tytuł: Piętno
Autor: Przemysław Piotrowski
Gatunek: kryminał
Ocena: ★★★★★★★

To chyba najlepszy polski kryminał jaki kiedykolwiek czytałem.

Piętno to kryminał rozpoczynający cykl o komisarzu Igorze Brudnym. Ów policjant z Warszawy zostaje wezwany do Zielonej Góry, gdzie dochodzi do makabrycznych zbrodni, gdzie ofiary są poćwiartowane, a głównym podejrzanym jest znany lekarz Filip Trochan. Dlaczego akurat Brudny? Ponieważ wygląda identycznie jak Trochan. Z czasem dowiadujemy się coraz więcej o przeszłości Brudnego, którą tak chciał ukryć przed światem.

Wiadomo, kryminał, więc nie mogę zbyt dużo napisać o fabule. Popiszę za to co tej książce wyszło a co kuleje. Historia jest bardzo mroczna. Autor stawia przed nami jedną tajemnicę i gdy mamy już satysfakcję z jej odkrycia, kreśli nam następną. Przyjemność ze śledzenia losów postaci jest niesamowita. Czytelnik angażuje się emocjonalnie w fabułę, bardzo kibicowałem śledczym, aby im się udało, gdzie zazwyczaj udaje mi się zachować dystans do postaci. A finałowa scena jest fenomenalna. Gęsta jak pomidorowa z ryżem twojej babci a przy tym napięta jak twój gumka w twoich spodniach po konsumpcji tej zupy. Świetnie to Piotrowskiemu wyszło. Na minus kilka już oklepanych i obecnie modnych motywów ze współczesnej polskiego życia publicznego. Jeden z motywów jest żywcem zerżnięty z głośnego w ostatnich latach reportażu. Ponadto książka nie pozostawia po sobie nic, poza rozrywką. Nie zmieni twoich poglądów, nie zmusi do myślenia, ale uczciwie da Ci rozrywkę na ponad 400 stron.

Ocena to takie 7,5/10, ale decyduję się jednak na siedem gwiazdek.
16/52

Wpis dodano za pomocą strony https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter #ksiazki #kryminal
LebronAntetokounmpo - 496 + 1 = 497

Tytuł: Piętno
Autor: Przemysław Piotrowski
Gatun...

źródło: comment_1615407932aiSH51vFvllykYftK7J0ay.jpg

Pobierz
  • 5