Wpis z mikrobloga

@PieronWoBistDu: chciałbym żeby wszystkie fasady w naszym pięknym mieście były tak przygotowane. Ale to by trzeba wszystkie kamienice mieć odnowione, także w centrum, bo jest tam "kilka" przebrzydłych plomb. A co do samej biedry to w środku był ścisk i trochę syfu, jak pamiętam sprzed ponad roku. To chyba taki ich standard - ewakuacja boners chyba # by się przydał żeby to opisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PieronWoBistDu: o Chrystusie panie, czyli to wychodzi 3 miliardy ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie no, coraz więcej jest odnowionych ale jakoś pomału to idzie patrząc na ilość takich, które wyglądają jakby się miały zawalić. Chyba Krakowska mnie wkurza najbardziej.
@Tosca303: jak 1/3 tego co ma być robione w tym roku w Bytomiu bedzie zrealizowane to i tak sukces, z pamięci wypiszę tylko - kapitalny remont całej dworcowej razem z kilkunastoma kamienicami, remont "zaułka", remont kina gloria, remont starego hotelu na winklu przy rycerskiej, start budowy nowego stadionu polonii, budowa rolkowiska, budowa nowego parku atrakcji przy basenie odkrytym, remont dworca kolejowego..
@PieronWoBistDu: no dobrze, niech robią co mogą. Trochę jednak nie rozumiem niektórych ruchów jak np pompowanie kolejnych milionów w kolonie Zgorzelec na zadupiu. Nie wiem, czy są takie środki dostępne w skali europejskiej, już nawet nie mówię że polskiej, żeby tam wyrychtowac to jak trzeba i poprawić ludziom byt, a się uparli że to jest "bytomski Nikisz". Przecież to kilka familoków robotniczych porozrzucanych bez ładu i składu i to dość słabo
@PieronWoBistDu: ja jestem bardzo daleko od takiego podejścia ale uważam że trzeba się skupić na rzeczach ważnych i takich, które możemy zachować dla potomności jednocześnie idąc naprzód. Tak samo jak w XVIII czy raczej XIX wieku zaorano chłopskie chaty na osi dworzec, Dworcowa żeby połączyć miasto z nowym środkiem lokomocji, a podobno były to jakieś okazałe folwarki mogące być ozdobą niejednego skansenu, tak samo myślę że można "poświęcić" Zgorzelec gdzie familoki
@PieronWoBistDu: oni chyba nie stawiają tej słowiańskiej sentymentalnej nuty na pierwszym miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°) myślę że zaorali by tak wiele miejsc dla nas urokliwych czy mających status zabytku, że poszłoby to przeciwnie, w stronę modernizmu i straciło klimat. Przeglądając kiedyś Google grafiki z Zagłębia Ruhry mało tam widziałem współczesnych zdjęć czegoś co by przypominało nasze familoki, Nikisz, atrakcje turystyczną jak Guido czy TG, Szyb Krystyna