Wpis z mikrobloga

Część Mirki, wiem że zakup opon letnich dla wielu z was zbliża się wielkimi krokami dlatego jutro mam nadzieje że uda mi się skończyć i opublikować ranking opon letnich 2021 dla 100 różnych rozmiarów opon. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dużo wiedzy, ciekawostek, rankingów.

Jeżeli ktoś chce być wołany do jutrzejszego wpisu z rankingiem (100 niezależnych rozmiarów opon letnich) to proszę pisać w komentarzu lub zaplusować ten wpis na mikro.

#opony #motoryzacja
  • 61
to najpierw zapodaj info jak taki ranking był utworzony.
Jak opony były porównywane, czynniki brane pod uwagę, metodologia, na jakim aucie były testowane - rozumiem, że na jednym? Czy uwzględniałeś warunki pogodowe, nawierzchnię? Jakie były testy, żeby wyłonić, która opona faktycznie jest lepsza?
I najważniejsze pytanie - dlaczego michelin znów wygrał?
@mikeeho: dobra guma ogólnie, ale opony dobieram do stylu jazdy, potrzeb indywidualnych i oczywiście do auta. Jeden chce opony ciche, drugi z dobrą drogą hamowania a trzeci takie żeby dobrze trzymały w zakrętach, kolejny chce żeby bieżnik nie scierał się zbyt szybko itd. Sam rozumiesz, nie chce nic tutaj doradzać bo to inny temat.
@adnim okej. Dzięki za sprecyzowanie. Jazda do roboty i z roboty przez żonę to raczej toyotą corolla to raczej żaden wyczyn godny Michelin pilot. Mam nadzieję że stosunek jakości do ceny jest dobry.
@adnim: nie wiem jak bym musiał jeździć, aby faktycznie odczuć różnicę. Mam nowe opony ze średniej półki, nie były najtańsze, nie były najdroższe. Są bardzo ok. Może jak bym jeździł po torze to faktycznie bym przykładał do tego większą wagę niż bezpieczne i nowe. Aby tak naprawdę poczuć różnicę trzeba stracić przyczepność, a kto normalny jeździ tak by tracić przyczepność?