Wpis z mikrobloga

@anonymous_derp: jakbym chciał przetestować glukometrem, ile węgli mogę jeść, jakie maksymalne zakresy są akceptowalne? Czy to prawda ze białko tłuszcz i błonnik spowalniają wchłanianie i poziom jest niższy?
  • Odpowiedz
jakbym chciał przetestować glukometrem, ile węgli mogę jeść, jakie maksymalne zakresy są akceptowalne?


IMO do 140 mg/dl, z zastreżeniem, że glukometry super dokładne nie są, więc można do tego dołożyć +15%.

Czy to prawda ze białko tłuszcz i błonnik spowalniają wchłanianie i poziom jest niższy?


Przypuszczam,
  • Odpowiedz
Godzina i dwie po posiłkach.


@anonymous_derp: a pamiętasz może jaki masz cukier na czczo? Ja wczoraj miałem 85 więc chyba dobrze ale zastanawiam się czy u osób będących długo na carnovore glukoza na czczo nie schodzi niżej?
  • Odpowiedz
a pamiętasz może jaki masz cukier na czczo?


Wczoraj nie sprawdzałem. Dzisiaj 89 mg/dl.

Ja wczoraj miałem 85 więc chyba dobrze ale zastanawiam się czy u osób będących długo na carnovore glukoza na czczo nie schodzi niżej?


@luk04330: Zależy od makroskładników, w tym przypadku głównie od białka. Jak jesz sporo, to będziesz miał wyższy poziom. Jeśli LCHF to przeważnie będzie niższy.
  • Odpowiedz
trzeba mi powcinać kilka dni sporo węglowodanów


@anonymous_derp: Jak smakują węgle pod tak długim okresie "abstynencji"? Organizm(!) traktował "jako bardziej smaczne" niż mięso, było większe łaknienie, wydzielanie śliny - czy w zasadzie identycznie jak posiłki mięsne?
  • Odpowiedz