Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 368
Wychodząc w nocy zaspany z sypialni otrzeźwił mnie smród węglowej wędzarni... Powietrze w tej chwili jest katastrofalnie zanieczyszczone i smog wdarł się także do mieszkania, pomimo zamkniętych okien. W sypialni mam oczyszczacz i czujnik PM, więc różnica jest kolosalna, wyczuwalna natychmiast samym tylko nosem. Oddychamy tym pyłem, mamy nim przesiąknięte ubrania, włosy, skórę... Przyzwyczajamy się do tego zapachu, przestajemy zauważać... Kiedy to się wreszcie skończy? W całym woj. Śląskim za 7 miesięcy stare piece węglowe mają stać się nielegalne, ale przecież wciąż są użytkowane w kilkudziesięciu tys. domów i mieszkań! #smog #slask #katowice #pszczyna #gliwice #zabrze #rudaslaska
Pobierz Jonn - Wychodząc w nocy zaspany z sypialni otrzeźwił mnie smród węglowej wędzarni... ...
źródło: comment_1615260068mA792xAOLbM3o2jG3KMlod.jpg
  • 70
@Jonn
@tomek_27
@elpredatoro
@ravau
@trolljaskiniowy
@mateusz-rafal-rachanski
@RRybak
@g455
@Artevalde
@pytonger
@shichibukaii
@realizta
@lewsky
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni
@pytonger
@Wyrelworelowany
@shichibukaii
@ponuras
@dirtydenier
@wojskowy-onanista1
@espu
@PortalZeSmiesznymiObrazkami

Każdy tylko o kotłach i paleniu węglem, a to przecież smog samochodowy odpowiada za 99% tego syfu w powietrzu! Dlatego coraz to nowsze normy emisji spalin i więcej elektryków, tylko to nam pomoże oczyścić powietrze! Może zamiast samochodem idźcie gdzieś pieszo albo rowerem, wtedy nie będzie tego syfu, sami zobaczycie!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@RRybak: @Jonn: ja mam nawiewniki i do tych nawiewników po januszowemu wkładam tkaninę z worka od odkurzacza. (dobry sbag musi być, miałem też takie co mało co filtrowały). Oczyszczacz też mam, sam nie dawał rady. W najgorsze dni (ponad 150 na zewnątrz) utrzymuje do 20 w mieszkaniu na tych workach + oczyszczacz głównie stoi na najniższym biegu. Problem mam teraz że szczelnością okien bo ta tkanina robi praktycznie 3-4. W
@trolljaskiniowy: no, najlepsze jest to, że ja nie mam nawiewników, ale napieprza nieszczelnościami w oknach - głównie w okolicach parapetów. Nie wiem czy jakiś paprok to zakładał kiedyś, czy tak ma być. Próbowałem to uszczelnić silinkonem trochę, ale wtedy w nocy i w lecie idzie zdechnąć z zaduchu.
Chyba nie pozostaje nic innego jak dokupić drugi oczyszczacz i trzymać kciuki za jego wydajność.
Kupiłem oczyszczacz bo myślałem ze mam smog w mieszkaniu. Nigdy nie przekroczyło 10pm nawet przy otwartym oknie. Zapomniałem ze mieszkam wysoko a i powietrze na zewnątrz jakieś czystsze ostatnio