Wpis z mikrobloga

Szukam fotela do siedzenia przy komputerze przez 10+ godzin dziennie. Początkowo faworytem był popularny Grospol Ergohuman za 2100 zł.

Przymierzyłem się dzisiaj w sklepie do niego i do kilku innych foteli i Ergohuman był spoko, ale lepsze pierwsze wrażenie zrobił na mnie o wiele tańszy fotel Unique Ergonic za 800 zł.
Największa różnica była w siedzisku - to w Ergonicu było bardziej płaskie i sprawiało wrażenie głębszego. Po prostu siedziało mi się na nim trochę lepiej.

Na obu mogłem jednak posiedzieć tylko przez chwilę w sklepie.

Sprawdziłem też kilka innych (Ioo, WAU, Ergomax), ale siedziało mi się na nich gorzej niż na Ergohumanie i Ergoniku.

Pytanie do znawców tematu i tych, którzy mieli okazję posiedzieć dłużej na obu fotelach: czy są pomiędzy nimi jakieś różnice, przemawiające za kupieniem Ergohumana, które mogły mi umknąć po kilku minutach siedzenia na krzesłach w sklepie?
Zależy mi na tym, żeby krzesło było wygodne i żeby moja pozycja na nim była jak najlepsza dla zdrowia - czy na Ergoniku z mniejszymi możliwościami konfiguracji da się to osiągnąć?

Chłopski rozum podpowiada mi, że droższe krzesło powinno być lepsze i dlatego zastanawiam się jeszcze, które zamówić.

#fotele #fotel #krzesla #krzeslo #ergonomia #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
Ergohuman ma znacznie więcej regulacji, ale największa różnica to przede wszystkim jakość wykonania i materiały. Ergonic to fajny fotel w tej cenie, ale ta cena tez z czegoś musi wynikać ;) Podstawa to dostosowanie fotela pod siebie. Piszesz o płytkim siedzisku ale ergohuman ma regulacje jego glebokosci ;) Protip jeszcze jest taki, ze na stronie grospolu (centrumkrzesel) jest ergohuman z delikatnie okrojonymi regulacjami kilka stówek taniej.
  • Odpowiedz
@arctic6: niezupełnie... Posiedziałem na nim niecałe 2 dni i niestety był niewygodny i zwróciłem go do sklepu.

Nie potrafiłem dopasować wysokości oparcia lędźwi do moich pleców, przez co plecy mnie bolały (chyba potrzebowałem ustawienia wyższego niż pozwala regulacja), a oprócz tego wyprofilowane siedzisko uciskało moje uda.
  • Odpowiedz