Wpis z mikrobloga

Hej! Dzisiaj kolejny odcinek eliminacyjno-zapoznawczy konkursu gitarkowego #mirkoguitarwars (). Zawodnicy przygotowali dla Was covery melodii z serialu Stawka większa niż życie.

Który z nich zagrał najlepiej? Na głosowanie plusami macie 48 godzin. Można głosować na więcej, niż jednego gitarzystę. Było sześciu chętnych, ale @Skrzatskarpetkowy przestał się odzywać (), dlatego przed Wami ponownie tylko piątka. Do kolejnego etapu zabawy przejdzie czwórka najlepszych.

#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa #ukulele #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #muzyka
dinkum - Hej! Dzisiaj kolejny odcinek eliminacyjno-zapoznawczy konkursu gitarkowego #...
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dinkum: Poza tym pisałas że mają być nagrywane na live a widać przy wszystkich wykonach że najpierw było nagrane audio a potem video xd To przestrzegacie tych reguł w koncu czy nie xd?
  • Odpowiedz
@turbaniuszdywaniusz: gdybyśmy bardzo surowo potraktowali wszystkich, którzy nie trzymali się zasad - tej, czy dotyczącej czasu na przesłanie nagrania, nakazu grania przede wszystkim na gitarze, albo długości samego nagrania, to nie ruszylibyśmy z miejsca chyba. Po eliminacjach przeprowadzimy z uczestnikami poważną rozmowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)- i już nie będziemy tacy pobłażliwi. Właśnie zatrudniliśmy na pełen etat specjalistę do spraw plejbeków.
  • Odpowiedz
@turbaniuszdywaniusz: Ja nagrywałem naraz audio i video, po to zrobiłem ten wstęp z 4 uderzeniami ghost note'ów żeby w tym punkcie synchronizować dźwięk z filmem z telefonu. W ostatniej partii z wysokimi dźwiękami nawet zostawiłem audio z telefonu. Mogłem faktycznie skierować kadr bardziej na ręce, ale telefon mi się przewracał. Pozdro :)

@Necrosadist: Też zostawiłem kilka niedociągnięć bo nie chciało mi się nagrywać całego take'a razem z video
  • Odpowiedz
Łooooo, ale poziom! Fantastycznie gracie, wszyscy!
Punkteły lecą dla @Drzejzi za fajne improwizacje i brewkę na końcu, @osyd za poniewierające hardcore'owe brzmienie i porządek na chacie. No i full pro teledysk.
Wyróżnienie - @Necrosadist za przeszkadzajkę z czosnku suszonego :)
  • Odpowiedz
  • 7
Dzięki Wam za miłe słowa:) konkurs mega - ilu ludzi tyle pomysłów, super:) @LeftShift porządek na chacie przy dwuletnim i czteroletnim dziecku, czteromiesięcznym szczeniaku, drugim psie i kocie to mrzonka :D ale rzeczywiście zsunąłem nogą bałagan za statyw kamery. To już chyba można zaliczyć jako sprzątanie ;) Plusy do @Drzejzi za klimat, który nie wiem czemu, przywodzi mi na myśl filmy ZF Skurczy, których niegdyś tak kochałem i @Necrosadist
  • Odpowiedz
@Henryhenry: Playback to zazwyczaj określenie pejoratywne dla muzyka. Większosc gitarzystów nagrywa w taki sposób że najpierw audio a potem wideo i nie ma w tym nic złego,chodzi o to że niepotrzebnie to było w zasach bo w przypadku paru instrumentów to jest trudne do wykonania.
  • Odpowiedz
@turbaniuszdywaniusz: sorki że Ci tyłek truję :) Robię to tylko dlatego, bo wciąż nie do końca Ciebie rozumiem, a w konkursie też biorę udział.

Pewnie; wiadomo że pejoratywne i czym jest - tylko po prostu nie widzę żadnego przykładu na filmiku powyżej w którym ktoś nagrałby ścieżkę audio bez wideo, a potem dograł wideo udając że to jest ten sam take.

Chyba, że chodzi Tobie o to, że live
  • Odpowiedz