Wpis z mikrobloga

  • 0
Mercedes w203 2.0 bez kompresora, problem jest taki że nie reaguje na pedał gazu, można go wcisckac do końca i nic, zero reakcji, czasami zaskoczy i ociężale wchodzi na obroty, nie ma błędu EPC tylko check się pali, auto stoi nie ma jak podjechać do najbliższego warsztatu, miał ktoś tak
#kiciochpyta #mercedes #w203 #mechanikasamochodowa
  • 25
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@strawberian No właśnie nie mam nikogo w okolicy kto ma Star Diagnosisa, ja mam kabel ale nie elm32 tylko zwykły obd, przepustnice czyściłem i co ino i nic, robiłem nawet adaptacje to podziała przez chwilę i ciężko w obroty wchodzi, jak wrzucisz bieg to jedzie max 20km/h tyle co go bieg ciągnie
  • Odpowiedz
@Pitaq: ale nawet zwykły obd pokaże ci kąt otwarcia przepustnicy w parametrach bieżących. Ja w swoim miałem dwa podobne przypadki że raz wypieła się kość od przepustnicy a drugi trochę gorszy że upaliło się coś w sterowniku i po nagrzaniu nie reagował na pedał gazu ale to volkswagen a nie mercedes
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@strawberian Sprawdziłem najzwyklejszym EL32 i wyszły dwa błędy P0222 i P0122 czyli niskie napięcie podawane na przepustnice, rozebrałem, wyczyściłem wszystkie styki itd i dalej to samo, nie reaguje na pedał gazu, jak reaguje to ciężko
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pangia Jest cały potencjometr pedału gazu, niby nierozbieralny ale widziałem na yt jak ruski rozebrał i wyczyścił xD on jest sklejany to może i można tak spróbować
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pangia Musiał bym cały pedał dorwac bo nie ma osobno, nówka od 500 do 800ziko, używki koło 100-200 ziko, według błędów to jest niskie napięcie na ścieżkach, czyli gdzieś nie idzie sygnał od pedału do przepustnicy
  • Odpowiedz
@Pitaq: może właśnie na pedale, no ale na siłę nie namawiam
najlepiej byłoby jednak upolować kogoś z sd, chociaż to trochę kłopot bo mało ludzi ma kompa do mercedesów
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pangia U mnie w okolicy nikt nie ma SD, tyle co zwykłym obd mi kolega zczytal błędy, a lawety nie będę wołał żeby zawiesc a się okaże że pierdółka do wyczysczenia, jest wilgosc trochę w aucie i wtyczka od kicdowna była zaśniedziała ale ona w manualu nie jest potrzebna, może i gdzie zaśniedzialo w środku, jest tam tylko kółko miedzianie i ścieżki
  • Odpowiedz
@Pitaq: Obczaj na fb SD grupa pomocy polska czy jakoś tak, znajdziesz. Z mojej strony opcje które bym rozważył to pedał który już ogarniasz/ogarnąłeś i czyszczenie przepustnicy/kostki przepustnicy. Masz czysty elektromagnes? Może olej poszedł Ci wiązką do kompa?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@StolczykNaKiju Przepustnice czyscilem już, nic nie pomogło, pedał jest ciężko rozbieralny, trzeba by jakiś silny preparat do rozpuszczania kleju, są się rozłożyć ale można uszkodzic co niestety mi się przytrafiło, zamówiłem inny, nie mam elektromagnesu (a co mógłbym nim sprawdzić) a którego kompa ci chodzi, bo pod maską kilka widzę, we wszystkich sucho,
  • Odpowiedz
@Pitaq: chodzi o elektromagnes przestawiający fazy wałka rozrządu: poszukaj w google o elektromagnesie w 2.0 bez kompresora - notorycznie przepuszcza olej do wiązki który potem wędruje po kabelkach (podciąganie kapilarne). Często ten olej pojawia się w różnych komponentach powodując zbieranie się tam wilgoci lub sam zaburza pracę elektroniki. Trzymam kciuki żeby nowy pedał był spoko.
  • Odpowiedz