Wpis z mikrobloga

@niechswiatplonie:
Nie wstrzeliłeś się czasowo. Teraz na topie jest koronawirus, ekologia nie jest już trendy i w modzie. Teraz trendy jest produkowanie kolejnych miliardów śmieci z tworzyw sztucznych w postaci jednorazowych maseczek i jednorazowych gumowych rękawiczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@niechswiatplonie: Jestem przeciwnikiem śmiecenia. Ale nie rozumiem takiego przedstawiania wytrzymałości plastiku. Z takiej buteli to będzie pewnie od groma mikroplastiku. Raczej nie zachowa się w całości. Sprzątałem ostatnio okolicę działki. Leżało wkoło trochę butelek plastikowych. Starsze były popękane przerośnięte mchem. Rozsypywały się w rękach. Puszki po piwie były w 1/3 zjedzone przez korozję. Butelki szklane wyglądały prawie idealnie, jak w dzień gdy ktoś skończył pić wódę (brakowało etykiet)
@Iskaryota: uu nie wiadomo co napisać to trzeba od cwaniaczków wyzywać. Przyjmują plastik z zachodu i biorą kase na "recykling" biorą. My płacimy, oni puszczają do wody. To jesteśmy winni za to?
@marian1881: To ja mam nie kupić telefonu, żeby chińczyk nie #!$%@?ł plastiku do wody? Niech kraj się weźmie za producentów i recykling, a nie zwalać winne na konsumentów
@ExitMan: Ktoś za to bierze pieniądze.
@nocnica: ^
To ja mam nie kupić telefonu, żeby chińczyk nie #!$%@?ł plastiku do wody? Niech kraj się weźmie za producentów i recykling, a nie zwalać winne na konsumentów


@BlackDandy: Zawsze jak coś kupujesz to generujesz zanieczyszczenia czy Ci się to podoba czy nie. Różnica polega tylko na tym w jakich warunkach dana rzecz zostanie wyprodukowana i przetransportowana do Ciebie. Możesz ograniczyć swoje zanieczyszczenia kupując rzeczy rzadziej, np. dłużej korzystając z obecnego telefonu,
@marian1881: Zgadzam się z tym przecież. Ale to nie jest moja wina, że jak ja kupuje produkt, a producent chce zmaksymalizować zyski i nie poddaje tego recyklingowi. Np Apple, zobacz ile plastiku generują dodatkowego, jak sobie dokupisz słuchawki czy ładowarke. Robią to w imie "recyklingu", a chodzi tylko o pieniądze
@BlackDandy: Jasne, że tak. Nie mamy wpływu na ich działania, ale możemy po prostu mniej kupować lub jeśli się da wybierać produkty, których produkcja mniej obciąża środowisko. Ostatnio dowiedziałem się, że jest coś takiego jak lyocel, z którego produkuje się ubrania, a materiał wytwarza z drewna (celulozy). Będę go teraz szukał na zakupach.
Poza tym zanieczyszczenia powstają na każdym kroku nawet jak się dba o ekologię, np. transport, bo dany produkt
@sorek: polimerywcale nie sa takie zle jak sie je przedstawia, posiadaja chyba najlepszy stosunek masa produktu/masa opakowania, dzieki temu potrzeba znacznie mniej energi na ich przetwazanie w stosunku do szkla czy metalu, recycling tez wbrew pozorom jest spory bo trzeba pamietac ze w duzej mierze sa produkowane z tego co by bylo odpadem, i z tym czasem rozkladu to tez troche przesada,PE czy PP (najpopularniejsze) juz po paru latach na sloncu