Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#dzialalnoscgospodarcza #pracbaza #motoryzacja #diy #majsterkowanie

Zawodowo zajmuję się piaskowaniem i od pewnego czasu mam pytania odnośnie wykonania usługi wraz z malowaniem podkładem lub podkład plus kolor. Mogę wygospodarować do tego stanowisko i zakupić niezbędny sprzęt jednak nie mam pojęcia jak taką robotę wycenić. Na zdj są dwa z siedmiu elementów które zleceniodawca chciał abym pomalował. Ktoś by na tym przykładzie wycenił?
el_dreso - #dzialalnoscgospodarcza #pracbaza #motoryzacja #diy #majsterkowanie

Zawod...

źródło: comment_1615104781rxIu9HtBHPauGJfxakvDkx.jpg

Pobierz
  • 22
@el_dreso: to by była sytuacja kiedy polscy policjanci jeszcze nie generują kosztów każdej godziny. Wtedy musisz rozplanować co i jak. A jak się okazuje, że policjanci po prostu robią większe straty, no to jesteś w plecy. Jak ustalisz stawki za duże to z kolei policjanci odejdą z pracy i nic nie zarobisz na ich długach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@el_dreso: no to musisz już doświadczenia. Porównuj elementy względem wielkości, rodzaju powierzchni, geometrii, liczby detali. Na koniec zawsze lepiej dodać te 30% do czasochłonności na wszelki wypadek gdyby coś poszło nie tak + gdyby ktoś chciał negocjować cenę.
@el_dreso: nie zapominaj o hamulcowym wzrostu gospodarczego - musisz poświęcić kilkadziesiąt godzin na research jakie niebezpieczne substancje mogą być w farbie, jakie środki ochrony musisz zapewnić pracownikowi, jakie są sposoby utylizacji pojemników i niezużytych farb, czy stanowisko będzie spełniało normy dot. wentylacji, ocenić zwiększenie ryzyka pożaru i ew środki przeciwdziałające, wydrukować charakterystyki środków chemicznych - to tak na szybko co przyszło mi do głowy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@el_dreso: jeśli masz roboty w #!$%@? to bierzesz za mało :D warto wtedy lekko podnieść cenę. A tak wycena to głównie poświęcony czas + materiały. Dużo też zależy od konkurencji i twojej renomy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@debenek: xD reasumując, piaskuje ale część klientów chciała by abym po piaskowaniu zabezpieczył podkładem i chce z góry znać orientacyjny koszt a ja o ile piaskowanie potrafię wycenić to malowania nie bardzo
@el_dreso: przypomniało mi sie jeszcze, znajomy za 200 zł wypiaskował 4 felgi amelinowe + prysnał podkładem dla zabezpieczenia. To było z 7 lat temu więc ceny na bank wzrosły. Weź pod uwagę, że znajomy to był amator w stodole na wsi z piaskarką własnej roboty, i do tego miał 30 litrowy kompresor, więc dużych powierzchni nie był w stanie pokryć podkładem na raz.