Wpis z mikrobloga

@GhorgorBej: Kurde, właśnie miałem taką rozkminę, że kiedyś chyba było łatwiej bić rekordy ilości bramek ze względu na charakterystykę piłki, taktykę, brak odpowiedniego szkolenia obrony.

Nie wiem czy tak myślisz i według mnie najważniejszym parametrem jest ilość minut przebywania na boisku na bramkę.

Oczywiście nie mówimy tutaj o jakichś 30 meczach, ale setkach meczy (przyjmijmy, że od 200 meczy jest istotna)
i chyba wówczas statystyka jest naprawdę istotna i miarodajna, dająca
@folwarkzwierzecy: Kiedyś było o tyle łatwiej, że poziom był dużo mniej wyrównany. Do tego więcej bramek padało.
O Gerdzie Mullerze opowiadał mi dziadek, że to był napastnik wybitny, co wystarczyło mu podać w szesnastce i wpadała bramka( ͡° ͜ʖ ͡°). Choć nasz dzik oczywiście lepszy.

Co do rozkminy, to zgadzam się o tyle, o ile ciężko zmierzyć wszystkie inne czynniki drużynowe. Wiele zależy od podających i broniących,
@GhorgorBej: @koldinho:

Dzięki za odpowiedzi.

Powiem Wam, że jestem mega ciekawy jakby Lewy sprawdził się np. w takiej lidze angielskiej.
W takim nie najbardziej topowym w danej lidze, powiedzmy taki Everton albo West Ham, taka drużyna bijąca się o 4-5 miejsce.

@GhorgorBej
Fajna opowiastka o dziadku, czy masz może jeszcze jakieś? Opowiadał Ci o jakichś innych piłkarzach?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@koldinho: to popatrz sobie na takiego aube który w Arsenalu zdobywał króla strzelców PL i przestań gadać głupoty, w tamtym sezonie 15 goli w LM też by każdy strzelił?
@koldinho: A jak myślisz, Robert będzie grał do końca kariery w Bayernie, czy zmyje się gdzieś na Arabię Saudyjską po pieniądze?

No nie udawajmy, zostaje mu jakieś 3-4 lata max w Bayernie. Najbardziej by mnie #!$%@?ło jakby wrócił na koniec kariery do Znicza xD Pruszków by był atrakcją turystyczną w co drugą sobotę xD
@byz45: Nie, ale mocna drużyna w tym bardzo pomaga, a w Bundes Lewy ma monopol, napastnicy w tej lidze są dość słabi jak na klase drużyn. Zobacz sobie inne czołowe ligi i napastników tam. Tak samo Lewy poradziłby sobie we Włoszech, Anglii czy Hiszpanii, ale według mnie nie dominowałby tam tak jak u Niemców.