Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam niecałe 2 lata expa, jestem teraz w trzecim projekcie i jest ciężko, chyba się nie wyrobimy. Dużo ludzi odchodzi z teamu, przychodzą ciągle jacyś nowi, nie mam się za bardzo kogo pytać doświadczonego w projekcie jak jest z czymś problem.

No jest dziwnie, bo np. robiłem jakiś task na podstawie komentarza na Jirze, popytałem się managera dokładniej co trzeba zrobić to dawał takie ogólne odpowiedzi i zmieniał zdanie kilka razy. Ostatecznie (mam nadzieję) pokazał requirementsy i trzeba było to zrobić w ogóle inaczej, jeden requirements został dropnięty bo nie miał sensu, a requirementsy średnio się pokrywały z tym co było (albo nie było) w tej klasie więc to też pozmieniałem.

Inna rzecz: naprawiłem buga, ale naprawa dosyć głęboko wpływała na działanie programu i się okazało, że mnóstwo testów end to end nie działało i sam program się praktycznie zawiesił jak go włączyli. Ale to się dowiedzieliśmy dopiero jak był robiony release, w piątek. Powiedziałem, że fajnie jakby była możliwość odpalania tych testów e2e wcześniej, najlepiej przed tym jak się coś merguje do mastera (testując tę wersję programu z commitem który chcemy mergować), no i tak ma być, na razie zmienili, że można je odpalać kiedy się chce ale tylko dla wersji programu z mastera. Mówili coś też, że nie da się odpalać tych testów e2e u siebie lokalnie (albo że tak nie robią po prostu?), no to ogarnąłem ten sposób i podzieliłem się nim z innymi, ale jest dosyć śmiesznie bo tylko jedna osoba naraz może je odpalać (bo program korzysta z tych samych jakby baz danych) więc się musimy synchronizować. Release'y też mają być robione wcześniej, w czwartek czy tam środę. No i pracowałem dalej nad tym błędem, niby naprawiłem, testy e2e przechodziły ale są jakieś nietypowe przypadki gdzie się zaczyna zawieszać, więc grzebie się z tym dalej.

Parę dni temu dowiedziałem się że ja razem z dwoma innymi osobami jesteśmy na jakimś specjalnym kontrakcie z klientem który trwa od 1 stycznia do końca kwietnia i polega na tym że mamy od teraz robić tylko Jirowe taski z labelem production_readiness, ale jest ich tyle (nie wiadomo ile jeszcze bo kolejne są dodawane ale tak 30+ na razie pewnie) że nie da rady tego zrobić w dwa miesiące. Co mamy wtedy robić? Już powiedzieliśmy że pewnie nie da rady, po prostu robić tyle ile się da i zobaczyć co się stanie?

Ogólnie chętnie bym już zmienił pracę ale najpierw chcę się przeprowadzić do innego miasta, i tutaj takie pytanie kolejne, na prawdę można dostać bon zasiedleniowy 9000 zł tylko za to że w okolicy przeprowadzki na chwilę będę bezrobotny? Musi być jakiś kruczek, bo wygląda to podejrzanie.

#programowanie #programista15k #it #pracbaza #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60437cbcd2f37c000a2c0b3d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: w "normalnych warunkach" testy powinienes moc uruchomic na kazdym srodowisku (dev/na branchu w CI czy wlasnie na masterze). Prawdopodobnie zostala przyjanuszona kasa na zasoby dla srodowisk uruchomieniowych i macie teraz e2e tylko na masterze. Jak masz sposobnosci to sprobuj swoich sil w innej, "normalniejszej" firmie, szkoda nerwow na patologie.
OP: @gundogawa: ok, pokombinuję, tylko to jest dużo do ogarniania bo trzeba w odpowiedniej kolejności sprzedać dom, znaleźć mieszkanie w innym mieście, wziąć kredyt na nie, zwolnić się z pracy, być bezrobotnym chociaż przez chwilę ale mieć też dostępną kolejną pracę szybko. Pracować będę najprawdopodobniej fully remote więc mógłbym już szukać pracy w nowym mieście, ale wtedy mi pewnie przepadnie bon (+ może jeszcze bonus relokacyjny w firmie jeśli jest)
polska jezyk trudns jezyk? OPie bez przesady. Sa dobre odpowiedniki rodzime slow requirement i drop, a nie na sile wrzucac ten ponglish.


@leoha: w pracy tez zwracasz ludziom uwagi jak powiedzia ci : 'ej sorki mordo' ? mowisz do nich ? EJJJ, ALE MOW PRZEPRASZAM, TO POLSKA ? xD kekZ
@AnonimoweMirkoWyznania: złóż skargę i poproś żeby devopsi ogarnęli ten syf z uruchamianiem testów e2e i żeby baza była stawiania nowa za każdym razem oraz seedowana. zdockeryzujcie to sobie, nie trzeba pod to trzymać dedykowanych maszyn pod każde środowisko żeby puścić testy