Wpis z mikrobloga

#ps5 #janusznet #januszonet Mam nadzieje że sprzedajecie te konsole i zestawy w taki sposób że nikt wam tego nie udowodni chyba że sprzedaż na DG. Bo tak się składa że mam trochę doświadczenia w temacie, kiedyś sam robiłem resell ale chodziło głównie o gry na konsole używane o niskiej wartości, takie hobby online, które z czasem dawało zysk bo tych gier sporo się przewineło. Jak ogarnałem że da się za to zapłacić składki działalności i coś zostanie to nawet założyłem DG - taka próba,,raczej długa" czy to na siebie zarobi bo trzeba opłacać zus, księgowość często, kasa fiskalna, podatek. Szkoda tylko jak gdzieś po 2 latach #!$%@?ły mi się babki z US na kwadrat z przygotowaną historią mojej aktywności w necie na aukcjach z tego czasu, miały piękny wgląd w tabelkach excela do wszystkich transakcji online i ostatecznie dostałem kilkanaście tyś kary za handel bez dg a podobno były łaskawe mogłem dostać i więcej %...
Tak ku przestrodze ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 18
@kuta_senator: dobre :D oczywiście że zmyślam :) spoko jeśli nie macie przelewów na konto. To było lata temu. Może teraz tak nie śledzą kto sprzedaje większe ilości przez internet. A nie czekajcie... może po latach mają lepsze narzędzia do monitorowania i szukają kasy gdzie się da? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sosczostkowy: w skrócie wygląda to tak, że płacisz podatek od "zysku", a chyba jakiś czas temu już weszło prawo, że do 5k zysku rocznie nie musisz żadnej działalności zakładać, wystarczy tylko wpisać w odpowiednią rubrykę w PIT ten zysk i elo :))

Jak się mylę w czymś lub gadam totalnie bzdury to niech ktoś lepiej obeznany naprostuje temat.
@Mesmeryzowany: ok czyli jednak, no tak jak mówię, jakoś specjalnie mnie to nie interesowało bo mam DG od paru lat już :)) Dzięki za wyjaśnienie.

Swoją drogą jak od przychodu to #!$%@? nie ułatwienie... dużo małych firemek działa na małej marży a przychód 1400 brutto miesięcznie zrobić to żadna trudność
@kuta_senator: jak od lat dg to bezpiecznie, mnie np dojechali ok 2 lata po zalożeniu dg i rozpatrywali dwa lata przed dg... mogli chyba do 5 lat wstecz. Dobrze że miałem z czego zapłacić a i że rodzice troszku pomogli w sytuacji bo nie powiem można dostać #!$%@?... #!$%@? resell używanych gier żeby nadrobić kilkanaście k kary trochę ich kupić i sprzedać trzeba.
@sosczostkowy: to powiem dziwne, ze ktos sie tym zainteresowal po takim czasie, ale to chyba bardziej bylo na wlasne zyczenie - sprzedawales sporo bez papieru, zalegalizowales no i to byl paradosklanie blad ;P Pewnie gdybys to robil notorycznie bez DG to by nikt sie tym nie interesowal (oczywscie poki wolumen byl jeszcze bardziej prywatny niz firmowy), a tak.... Poza tym caly handel "prywatny" lub chcacy za takiego uchodzic idzie przez OLX
@del855: cieżko udowodnić bez wpływu kasy na konto cokolwiek pewnie. Mając te 19 lat i sprzedając najpierw gry z zyskiem do paru stów ciężko założyć odrazu DG gdy masz płacić koszty DG, składkę zdrowotną, księgową, kasa fiskalna za tysiaka. Dopiero jak się rozrosło (jasne że trochę za późno) masz pewność że to działa i się zwróci to legalizujesz bo wiesz że tak trzeba - ja tak zrobiłem. Natomiast sam się zastanawiałem
@Mesmeryzowany: już nie mowiac, ze sprzedaz nowych rzeczy przez kowlaskiego i zarbianie na tym jest od poczatku platne, zwolnione z podatku jest sprzedaz przedmiotow uzywanych powyzej 6M - a tak przynajmniej kojarze, ale to i tak jest mocna teoria - poki nie robisz obrotu ktory zwroci uwage - nikt sie tym nie interesuje....