Wpis z mikrobloga

@Torian ło chłopie trza było te akcje na mamę w Pl kupić, teraz jak cokolwiek zarobiłeś, musisz wykazać dochód z Norwegii. Pit-36 z tego co pamiętam musisz wypełnić
  • 0
@slawek89: żeby to było takie proste na matke wziąć( ͡° ʖ̯ ͡°) wykazać dochód mogę bo centrum interesów życiowych i rezydencje podatkową mam w NO więc szukam kogoś kto mi to rozliczy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Torian: a duże kwoty? Teoretycznie jak kupujesz akcje to powinieneś je wpisać już w 2017 jako Twój majątek, (byłeś wtedy w norwegii?)
@Torian: hej, skoro masz rezydencję podatkową to polski US nie ma nic do gadania do zysków/strat osiągniętych w 2020 roku. Fakt, że kupiłeś akcje gdy miałeś rezydencję podatkową w Polsce nie ma znaczenia.

Napisałeś, że akcje "sprzedane w PL". Kraj giełdy np. GPW nie ma znaczenia. Polska i Norwegia ma podpisaną umowę o uniknięciu podwójnego opodatkowania. Musisz rozliczyć się z fiskusem w Norwegii.
@Torian tak. Nie ma znaczenia kraj brokera jak i giełdy pod kątem tego czy rozliczasz się w Polsce. Twoje zyski nie podlegają pod polski US ze względu na umowy międzynarodowe.