Wpis z mikrobloga

@advert: Co do kasku - ważny jest rozmiar i polecam przymierzyć kask. Obwód głowy to jedno, ale jej kształt to już drugie i może nie leżeć dobrze. A co do dodatkowych technologii - w tym zakresie cenowym raczej nie ma co szperać w strukturach styropianu.

Kask MTB do miasta jest jak najbardziej ok (według mnie jest lepszy, niż kask miejski :P)
@advert: nie kupuje się kasku bez przymierzania. Kask się gorzej dobiera niż buty. Idź do sklepu gdzie mają spory wybór i przymierzaj. Ma siedzieć głęboko za potylicą i ciasno po bokach. Najprościej trzepać głową bez zamkniętej klamry pod brodą- jak kask spada to do #!$%@?, jak się trzyma wygodnie to brać. Poza tym kellys nie jest producentem kasków więc to gówno z katalogu od majfriendów.
ważny jest rozmiar i polecam przymierzyć kask.


@diarrhoea: tak planuję, teraz bardziej mi chodzi o to, czy po prostu to co wkleiłem nie jest jakimś totalnym gównem, a ja nie potrafię tego wyłapać. np. że łeb mi się będzie pocił bo ma za mało otworów, albo coś w ten deseń
@advert: Pytanie też jakim rowerem jeździsz. Bo jeżeli masz kierownicę typu baranek, to kask z daszkiem utrudnia jazdę w dolnym chwycie :P

A jak chcesz kask od producentów kasków (przede wszystkim lepszy quality control)
To do 200 zł da się kupić np. Abus Macator (kask bardziej szosowy), UVEX I-vo czy LAZER Tonic.

taniej (do 150 zł) da się dostać kaski w decathlonie. Np. ROADR 500 czy MTB ST 500. Nie wiem
@diarrhoea: nie znam się na rowerach totalnie, dla mnie to jest po prostu góral xD Kalahari Merida ma napisane na ramie, a kierownica prosta, nie jest zakręcona ani powykrzywiana

Abus Macator (kask bardziej szosowy) czy UVEX I-vo.

UVEX znam głównie z narciarskich akcesoriów i lubię tę markę. Abusa nie znałem, ale rozejrzę się. na jakie firmy jeszcze warto zwrócić uwagę? tak do 200 zł, bo jednak poza miasto rowerem nie wyjeżdżam
@advert:
Kask, Bell, Giro, Abus, Uvex, HJC, Bontrager, Fox, są jak najbardziej ok (Na pewno czegoś nie wymieniłem), ale niektóre z nich będą poza zakresem cenowym. Chociaż czasem jak się ma farta, to można trafić w sklepie coś "premium" w cenie standardowej, bo nie schodzi :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@advert: mnie polecili kiedyś na tagu firmę MET, i w sumie jestem zadowolona, wiadomo, trzeba przymierzyć - ale pasowało mi na łeb od strzała, także ten.

Ogólnie warto też zobaczyć czy producent ma taki program, że jak rozpieprzysz kask to na następny masz zniżkę, tego też się dowiedziałam z Mirko, na razie nie korzystałam, ale "na wszelki wypadek" dobrze mieć taką opcję, spytaj jak będziesz kupował - jakiejkolwiek marki :D