Wpis z mikrobloga

@chudy_pioter: @LeslieDancer:
Serio chłopaki, to pytanie pojawia się codziennie, o rower do 3k oraz opony do niego (które wejdą).
Nie warto dopłacac do Marina, Adwokacik_bożka to taki typ który mało wie :). I mamy z niego dobre heheszki na tagu #szosa i #rower :D

@LeslieDancer: Jeżeli To twój pierwszy taki rower, weź sobie RC500, pojeździj, zobacz czy Ci się spodoba. Jak bedzisz chciał coś lepszego, to RC500 sprzedasz z
@LeslieDancer: Moim zdaniem warto poczekać trochę :). Ile masz wzrostu i przekrok?
EDIT: ja nie jeżdzę na RC500, mam CroMo Gravela i karbonową szosę, ale ten RC500 i RC520 to najlepszy stosunek sprzętu do ceny + gwarancja.
@uysy: Continental Speed King CX 35mm.

Jak pisałem w którymś poście - wymiana opon na tych obręczach jest dla mnie mocno problematyczna. Ciężko zsunąć stopkę do środka obręczy. Używałem płynu do mycia naczyń, trytytki do przytrzymania i oryginalną taśmę zamieniłem na kilka warstw miękiej taśmy izolacyjnej. Potem dobicie na ok. 7 barów w celu dobrego ulożenia na obręczy i dopiero wszystko ładnie siadło.

Same Conti mile mnie zaskoczyły na pierwszych testach
@uysy: Moim zdaniem fabryczna taśma jest za gruba i przeszkadza w ściągnięciu opony do środka obręczy oraz we wskoczeniu stopki na rant po założeniu nowej opony.

Najlepiej po prostu założyć byle jaką cienką taśmę typu Schwalbe itp. Na początku chciałem wsadzić opaskę ze starej szosy, ale była mocno zajechana, stąd pomysł na miękką izolacyjną.