Wpis z mikrobloga

Wymieniłem sobie procesor z i3-3220 na i5-3570. Moja płyta główna to Gigabyte GA-B75-D3V v1.1
Podłączyłem wszystko, komputer się uruchamia na dosłownie 2,3 sekundy w tym czasie zaczynają się kręcić wszystkie wiatraczki na ekranie nie pokazuje się nic i komputer pada, uruchamiając się ponownie kilka minut później.
Czego to może być przyczyna ? Muszę "zrestartować" bios ?
Dla zainteresowanych ideo jak zachowuje się komputer https://streamable.com/a4adop

Nie wydaje mi się żebym uszkodził płytę główną czy coś, wymiany dokonywałem starannie.
#hardware #komputery
  • 12
@beer_man: będę musiał robić przez cmos no bo nie mam dostępu do biosu podczas odpalania bo komp się wyłącza i poza tym na ekranie nic się nie wyświetla. Ale chyba to zrobię bo nic innego mi nie zostaje.
@yaroszek: w ostateczności pewnie za godzinę dwie spróbuję to zrobić, tylko znów pewnie trzeba będzie pastę na niego nakładać itp. Najpierw właśnie chciałem spróbować jakiś alternatyw od tego.
@yaroszek: dobrze zrobię w takim razie bez pasty, zarówno stary jak i nowy procek jest na liście procków kompatybilnych z tą płytą główną, mają ten sam socket co jest oczywistością