Wpis z mikrobloga

Ostatnio dużo mówi się o wolności słowa. Zatem chcemy zwrócić Waszą uwagę na ważną lokalną historię i inicjatywę. Chodzi o konflikt w Dzienniku Wschodnim. Konflikt zaczął się od poruszania w gazecie tematów, którym niechętny był lokalny deweloper. A skończył tym, że w ostatni weekend do redakcji wkroczył likwidator. Dziennikarze jeszcze walczą w sądzie, ale i tak w przyszłości powstanie pytanie, kto ma kontrolę nad dziennikiem.
Od początku gazetę i dziennikarzy wspiera Fundacja Wolności z Lublina. Widzimy też, że kibicuje Miasto Obywatelskie Lubartów (czyli znane nam lokalne watchdogi).
Właśnie zaczęli zbiórkę na wykup Dziennika. Dlatego zachęcamy – zwróćcie uwagę na tę historię i dorzućcie do zbiórki na zakup udziałów przez obywateli. Jest też plan B - jeśli nie uda się wykupić Dziennika, pieniądze wykorzystają na założenie nowej gazety lub portalu, które będą tworzyć dziennikarze zawodowi i obywatelscy. Każda kwota się liczy!
Link do zbiórki i więcej o akcji tutaj.

O sprawie gazety więcej tutaj i tutaj.

Wołam:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #lublin
  • 17
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: @cecyl: DW omijał inwestycje deweloperskie właściciela. Natomiast KAŻDA wycinka drzew związana z inwestycją przez TBV i innych czy przez Miasto jest/była opisywana.

DW pomija w aferze o Górki Czechowskie, że ich własciciełm zabudował północną część. Natomiast walą w TBV za próbę zabudowania miejsc przeznaczonych na zabudowę (#!$%@?ąc od tego co tam można budować)
  • Odpowiedz
@cecyl: nie jestem w temacie tylko obserwuje o czym piszą. Przestałem ich kupować, bo skręcili trochę w stronę "ekologów" i próbują tekstami rozkręcać afery.

Ostatni przykład. W sumie płacz nad ściętymi drzewami na ul. Chopina. No faktycznie szkoda, że wycieli stare, schorowane a nawet martwe drzewa.

Odnoszę wrażenie, że trzymają sztame z Lubelskich Ruchem Miejskim i fanpagem Górki Czechowskie. Szkoda tylko, że obie społeczności to jeden wielki rak tak naprawdę.
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: @Pituch: zreflektowałem się wracając do tego fragmentu:

Co ciekawe, jak zapowiada większościowy udziałowiec spółki, zgodnie z polskim prawem spółka w likwidacji będzie wystawiona na sprzedaż, a on spróbuje ją kupić i ponownie wydawać "Dziennik Wschodni".


Tak czy owak, gdy wspólnicy się nie dogadują to raczej chodzi o pieniądze.
  • Odpowiedz
@cecyl: aczkolwiek kwestia deweloperki też może być. Konflikt interesów, w szczególności, że bardzo aktywni na ich profilu w komentarz jest właśnie LRM czy Górki Czechowskie - a ci napier... (inaczej tego nie mogę nazwać w każdą możliwą inwestycje i przedstawiają miasto jako betonozę. Takiego zlotu nie obserwuje na stronie Kuriera, ale o samym LRM można długo gadać xD
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: bardzo chętnie dorzuciłbym się do zbiórki, ale nie dorzucę złamanego grosza do jakiejkolwiek inicjatywy wspieranej przez Fundację Wolności. Dziwię się także, że współpracujecie z tą instytucją. To niepoważni ludzie.
  • Odpowiedz