Wpis z mikrobloga

Mozecie polecić jakis plyn do felg ktory wystarczy spryskac felgi jak plynem do szyb przed myciem na myjni? Kiedys mi na myjni takim popsikali i byl dobry efekt. Mam krwiawiaca felge ale to trzeba rozprowadzac pędzelkiem a mi sie nie chce. #cardetailing
  • 25
Poszukaj myjni ktora ma program na mycie felg w takim razie, u mnie w mieścinie myjnie samoobsługowe karchera maja taki program
@Sheppard28: Tenzi ale co, deironizer? Jeśli tak to zdecydowanie nie polecam do takich zastosowań, tego typu środek trzeba stosować raz, max dwa razy w roku. Na pewno nie przy każdym myciu.
@Sheppard28: "To" czyli co? :) deironizer zdecydowanie nie jest do bieżącego stosowania, chyba że chcesz po kilku miesiącach wymieniać zaciski hamulcowe i parę innych gratów w okolicy kół.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@psylo: co się może stać jeżeli korzystam z krwawej felgi raz na 2 tygodnie? W poprzednim aucie stosowałem 3 lata, czy to lato czy zima - nie widziałem negatywnych efektów. Obecnie w nowym aucie tak samo od września 2019r - felgi fabryczne (nowy samochód).

Możliwe że jak się ma starszą felgę bądź źle pomalowana to tak, ale u siebie jak i u rodziny/ znajomych nie zauważyłem negatywnych efektów.
@Account_executive: @psylo: po krwawej feldze nic sie nie moze stac. Najwyzej wosk szybciej z niej zejdzie a do ceramiki wrecz wskazane jest zeby ja tym odetkac. To nie jest silny produkt kwasowy ktorym czysci sie felgi juz zajechane a totalnie bezpieczny produkt do regularnej pielegnacji felg. Stosuje od lat niemal co tydzien na roznych autach i wszystko jest ok.
@Account_executive: W sumie to właśnie odkryłem, że istnieją już deironizery zawierające w sobie inhibitory korozji. Jeśli już ktoś bardzo chce używać deironizera często (chociaż osobiście nie rozumiem po co) to może warto o takim pomyśleć https://czysta-bryka.pl/product/enzo-iron-dirt-remover-deironizer/

Generalnie deironizer nie służy do czyszczenia felg. On usuwa wżery ze związków żelaza. Trzeba by chyba robić po 40-50 tysięcy kilometrów miesięcznie żeby był sens stosowania tego częściej niż raz na pół roku. Polecam też