Wpis z mikrobloga

@nowywinternetach: Pewnie dlatego nie znam jeszcze takiej pary, ale liczę, że jeszcze kiedyś poznam i wtedy wypytam jak się żyje w takim związku :) Może akurat się pozytywnie zaskoczę :)
  • Odpowiedz
@math1982: Jak dzieci pójdą do przedszkola to pewnie i Ty wrócisz do pracy? :)
Czy oprócz braku chodzenia do pracy zauważyłeś jeszcze jakieś minusy?
  • Odpowiedz
@TheKa: troche nudno, bo ilez mozna sie bawic z dzieckiem, ciezko cokolwiek robic w ogrodzie, bo mlody zaraz sie znudzi i chce do domu, ogolnie takie #!$%@?, generalnie nie jest najgorzej( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@math1982: Czytając badania naukowe, nie wiem czy wiesz, ale lepiej gdy książki czyta tata, a podejrzewam, że robiłeś to w większej ilości Ty, więc to super na plus ;)
Teraz, gdy doświadczyłeś takiego ojcostwa umiałbyś bardziej docenić żonę za ten rodzaj "pracy", gdyby miały się teraz odwrócić role?
  • Odpowiedz
@TheKa: ksiazki raczej w wiekszosci czytala mama, ja wiecej czytalem starszej corce, a wtedy chodzilem do pracy a zona nie. A co do doceniania, moja zona bardzo duzo pracuje i to bylby dla niej odpoczynek jakbysmy sie zanienili, ale wiem ze nie na dlugo bo ma slabe nerwy
  • Odpowiedz
CBOS, 2013 r.: „Niewielkie poparcie ma wariant z odwróconymi rolami – gdzie kobieta i mężczyzna pracują, ale to na kobiecie spoczywa główny ciężar utrzymania rodziny, podczas gdy mężczyźnie przypadają w udziale obowiązki domowe (6%). Tylko nieliczni respondenci (1%) opowiadają się za modelem odwróconym, w którym kobieta jest jedynym żywicielem rodziny, a mężczyzna prowadzi dom.”

Przypomniałaś mi opko dawny niedokończony komentarz do jakiejś gównoburzy, w której każdy jeden niebieski deklarował absolutne równouprawnienie w
  • Odpowiedz
@TheKa: Od niecałych dwóch miesięcy zajmuję się naszym synkiem z racji tego że moja żona ma swoją działalność, dla nas to była łatwa decyzja i jest w pytkę, ale jak wyżej pisali odbiór społeczny jest taki, że ja jestem nierobem a ona kiepską matką xD
  • Odpowiedz
@TheKa: co to wogole za albo albo. Nie wyobrażam sobie by ktoś siedzial w domu całymi dniami i wielce był utrudzony praniem czy innymi pierdołami. #!$%@? mu, co zreszta się dzieje patrząc na fora madek. Wszystko jest do ogarnięcia jak się chce i rezygnowanie z pracy w dzisiejszych czasach jest bezsensowne
  • Odpowiedz