Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 173
Dzisiaj budowla, z której chyba jestem najbardziej zadowolony do tej pory. Kościół w układzie trójnawowej bazyliki z dzwonnicą. Przy okazji definicja architektoniczna bazyliki:

Bazylika – współcześnie tą nazwą najczęściej określa się chrześcijańską świątynię wielonawową (niezależnie od pełnionych funkcji kanonicznych) z nawą główną wyższą od naw bocznych, posiadającą okna ponad dachami naw bocznych (w odróżnieniu od kościoła halowego)[1]. Kościół z nawą główną wyższą od naw bocznych, lecz bez okien to pseudobazylika.


#duploinspiracje <==zapraszam do dzielenia się swoimi pomysłami na budowle z duplo pod tym tagiem (I do czarnolistowania dla niezainteresowanych).

#lego #rodzicielstwo #tatacontent
Pobierz dlolb - Dzisiaj budowla, z której chyba jestem najbardziej zadowolony do tej pory. Ko...
źródło: comment_1614623604FBYMtu411NEmEWlqpmSPFC.jpg
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dlolb chyba w najlepszym przypadku pseudobazylika.

Czytałaś definicję którą sam podałeś?( ͡º ͜ʖ͡º)

@kartofel: są okna ponad dachem, jest doświetlenie nawy głównej, widać to ma zdjęciu w komentarzu. Widać przez nie zieloną płytkę, ponieważ akurat jest na linii z oknem na przeciwnej ścianie. Bazylika jest :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dlolb: kurde a do tej pory myślałem że ja buduje fajne rzeczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Jack0wy: właśnie po to ten tag, żeby się wzajemnie inspirować, ja też szukam w necie inspiracji, sbudowsnie czegoś takiego jak się gdzieś zobaczy jest już proste, głównym ograniczrniem i tak jest liczba klocków