Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 173
Dzisiaj budowla, z której chyba jestem najbardziej zadowolony do tej pory. Kościół w układzie trójnawowej bazyliki z dzwonnicą. Przy okazji definicja architektoniczna bazyliki:

Bazylika – współcześnie tą nazwą najczęściej określa się chrześcijańską świątynię wielonawową (niezależnie od pełnionych funkcji kanonicznych) z nawą główną wyższą od naw bocznych, posiadającą okna ponad dachami naw bocznych (w odróżnieniu od kościoła halowego)[1]. Kościół z nawą główną wyższą od naw bocznych, lecz bez okien to pseudobazylika.


#duploinspiracje <==zapraszam do dzielenia się swoimi pomysłami na budowle z duplo pod tym tagiem (I do czarnolistowania dla niezainteresowanych).

#lego #rodzicielstwo #tatacontent
dlolb - Dzisiaj budowla, z której chyba jestem najbardziej zadowolony do tej pory. Ko...

źródło: comment_1614623604FBYMtu411NEmEWlqpmSPFC.jpg

Pobierz
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dlolb:

@dlolb: efekt fajny, też trochę buduję z duplo. Najbardziej nie lubię tych pstrokatych kolorów, w duplo to niemal pewniak

@kossmann: no niestety najgorzej, trzeba by mieć móstwo klocków, że jeszcze kolory zgrać, czasem staram się ro robić, ale jak wiem, że budowla będzie duża to od razu odpuszczam, żeby się nie denerwować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dlolb: #rodzicielstwo budowałeś z synem/córką czy tag bo tylko pożyczyłeś klocki? :)


To dodatkowa trudność, bo syn minchce zawsze dostawiać klocki, nie tam gdzie trzeba ;)

Skąd masz te wysokie okna przedzielone na dwa? Mamy dużo klocków ale takich okien jeszcze nie trafiliśmy

@auczak: ja mam z LEGO Duplo Żuraw wieżowy i budowa 10933 widzę na promocji jest teraz w media markt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dlolb: musze taka płytkę pod klocki kupić

@ziele1985: kurna, ta płytka to 30 dychy kosztuje, strasznie drogie są te duplo, no ale co zrobisz, akurat ta się przydaje bardzo
@dlolb: łomatko zaginiony bliźniak albo inna bratnia dusza. Ostatnio postawiłem z Duplo bazylikę na planie krzyża, z doświetlaną kopułą i wyniesionym prezbiterium. Nawet balaski postawiłem, witraże, full opcja. Zdjęć nie wrzucam bo syn z nią pozuje, ale nie spodziewałem się znaleźć drugiego takiego wariata.