Wpis z mikrobloga

Coraz większą popularnością cieszy się kategoria Zapytaj Mnie. Wielu z Was zwraca uwagę, że bardzo łatwo jest wprowadzić Wykopowiczów w błąd podając się za kogoś innego. Dlatego mamy propozycję, która potwierdzi wiarygodność autora znaleziska:

- autor znaleziska w jego treści przedstawia dokumenty, które potwierdzają jego wiarygodność lub

- przesyła materiały na naszą firmową skrzynkę pocztową (tylko do naszej wiadomości) i wówczas nad znaleziskiem wstawiamy notatkę, że osoba została przez nas zweryfikowana.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m__b: przecież takie oznaczenie komentarzy autora, to raptem kilka linijek kodu w javascript... a już w kodzie PHP to jeden warunek...Czy aby na pewno nie potraficie tego zrobić szybciej?
  • Odpowiedz
Chyba nie macie pojęcia jak łatwo można się podszyć pod kogoś wysyłając jakiś legitymacje lub inne tego typu dokumenty do weryfikacji.
  • Odpowiedz
@argothiel: Ja się obawiam, że po krótkim czasie stanie się to obowiązującą normą i wszystko "bez papierka" będzie zakopywane, lub ignorowane

Jak z wyróżnieniami na Allegro, które niczego nie wyróżniają, bo 80% sprzedawców je wykupuje, a nieliczni zostają na szarym końcu.

I tak mogą nam przejść koło nosa wartościowe treści z "nieweryfikowalnych" dziedzin, bo nie dostaną pieczątki "Wykop approved". Zły i potencjalnie szkodliwy pomysł, naprawdę.

Zwłaszcza, że jak już nieraz
  • Odpowiedz
@damianoos: Przeciwnie. Jeśli się wszystko pisze w czystym PHP, miesza się wszystko razem HTML z JS-em i CSS-ami, duplikuje się kod we wszystkich możliwych miejscach - to rzeczywiście nie jest żadnym problemem dorobić jedną dodatkową funkcję w byle jakim miejscu kodu. Ale jeśli każda strona jest oparta na jakichś szablonach, każdy komentarz jest obsługiwany według jakiegoś schematu, wszystko jest robione na porządnym frameworku, to dodanie czasem prostej funkcji wymaga przerobienia
  • Odpowiedz
@m__b: Chodzilo mi o poufnosc danych majacych na celu weryfikacje AMA.

Nie chodzilo mi o poufnosc info zawartch w komentarzach.

Zle to ujalem :)
  • Odpowiedz
Są zawody gdzie ktoś raczej nie będzie chciał ryzykować ujawniając swoje dane i donosząc albo wyjawiając pewne tajniki zawodu...
  • Odpowiedz
Sądzę, że trochę za dużo AMA ląduje naraz "na fali trendu" przez co znaleziska tracą na zainteresowaniu (zmęczenie materiału). Ale generalnie to nowa grupa bardzo mi przypadła do gustu. Wkurzają mnie za to narzekacze, którzy nie potrafią odfiltrowywać treści poprzez grupy. :(
  • Odpowiedz
Dobry pomysł.

Mam jeszcze jedną propozycję.

Wydaje mi się, że AMA dostają dużo zakopów tylko dlatego, że są AMA.

Może wprowadzimy możliwość filtrowania AMA (tak jak z polityką), żeby ludzie, którzy nie lubią AMA nie zakopywali czegoś tylko dlatego, że to AMA?
  • Odpowiedz
Nie wiem jak was ale mnie już nuży to całe AMA. Kiedyś raz na miesiąc pojawiał się ktoś z ciekawym zawodem a obecnie to jest zwyczajny spam - górnik, rolnik, ochroniarz. Zwyczajne zawody raczej nie potrzebują AMA, bo większość z nas ma w rodzinie górnika czy jakiegoś hodowcę albo zwyczajnie w świecie ma w nosie to co robią szaraki.

Przez to rozpasanie dochodzi do idiotyzmów w których osoby, które nie mają niczego
  • Odpowiedz
te ama to jest dobre,a marudzą jak zwykle bordowi,a z tą wiarygodnością to po co,nawet jak sie trafi żartowniś,to przynajmniej jest okazja go zczaić,że se jaja robi,oczywiście certyfiakat,znaczek admina może być ale nieobowiązkowy
  • Odpowiedz