Wpis z mikrobloga

Teraz ja zabiorę głos skoro tak wyśmiewacie ludzi noszących maseczki i bojących się epidemii. Trochę wam na ego wejdę i ambicję.

Często pojawia się motyw autobusu że ktoś tam , menel czy inny debil awanturuje się w autobusie , robi popis albo że ktoś maseczki nie ma. I co grzecznie siedzicie i dalej jedzicie ? Zgłaszacie przynajmniej kierowcy ? Czy po męsku wywalacie delikwenta ? Pomijając fakt że komunikacją jezdzą obecnie same dzieci , młodzież nastoletnia , emeryci , ułamek kobiet bez prawa jazdy które same stwierdziły że nie chcą samochodem jezdzic i reszta to debile , degeneraci . Kiedyś to się jeździło autobusem bo przykładowo kase zbierało się na samochód . Po prostu aby kredyt ominąć . Więc dobra rada dla was , już nie bądzcie tacy nadwyraz rozsądni , bierzcie kredyt i kupujcie samochód a nie jeździcie jak durnie komunikacją. A jeśli studiujecie to po prostu niech wam rodzice kupią ten samochód , jako wyjątek z powodu epidemii

#koronawirus
#bekazautobusow
  • 6
@Olgierd9: No i to jest właśnie ta paranoja :) Nie jeżdżę komunikacją, ale gdybym jeździła to robiłabym wszystko żeby nie zakładać maski, a jeśli musiałabym założyć maskę to do głowy by mi nie przyszło żeby zwracać uwagę osobie, która tej maski nie ma. To szczyt chamstwa i prostactwa. Przyjmij do wiadomości, że powinien Cię #!$%@? obchodzić czy inny człowiek ma czy nie ma szmaty na twarzy. Nie masz pojęcia kim jest
@Niedozdarcia2: komunikacja miejska to nie jest chodnik i obowiązują tam oddzielne zasady regulamin itd więc naprawdę śmieszą mnie "wolnościowcy " , którzy płaczą, że nakaz noszenia maski ogranicza ich wolność xd tak samo nie można żreć kanapki w autobusie, pić browara i lać na podłogę i za to można wylecieć xd ktoś nie chce akceptować zasad obowiązujących w autobusie, metrze tramwaju może chodzić na pieszo, na chodniku ten nakaz jest głupi
@Olbor: Przykro mi, nie masz racji :) Regulamin nic nie znaczy jeśli zawarte w nim przepisy są niezgodne z przepisami powszechnie obowiązującymi :) Można byłoby w takim regulaminie wpisać np. że zezwala się na mordowanie pasażerów bez masek, czy to oznaczałoby, że kodeks karny w tym przypadku nie obowiązuje? Jeżeli człowiek posiada zaświadczenie o zwolnieniu z noszenia maski to nie można go dyskryminować z tego powodu i zakazywać jazdy np. komunikacją
@Niedozdarcia2: jasne masz rację nawet widziałem parę miesięcy temu jakieś info o tym w autobusie więc pewnie jest tak samo i teraz. Tak samo osoba, która ma np cukrzycę i musi szybko coś zjeść nie zostałaby ukarana za jedzenie w komunikacji. A osoba, która ma zespół tourette'a za przeklinanie. Za to pasażer ma prawo w każdej sytuacji zgłosić swoje wątpliwości do kierowcy i on ma prawo ocenić, ewentualnie w asyście policji
@Olbor: Kierowca nie ma prawa niczego weryfikować, podobnie Policja. Można pokazać kwit policjantowi, bo to rozwiąże kwestię ewentualnego mandatu, ale równie dobrze można nie okazywać takiego zaświadczenia i nie przyjąć mandatu. Zaświadczenie okazuje się przed sądem. Dane dotyczące zdrowia to dane wrażliwe i chronione i kto jak kto, ale kierowca autobusu nie jest uprawniony do weryfikowania takich informacji.