Wpis z mikrobloga

@acidd: Bylem tylko ze ze 12 lat temu. Niedaleko Sarandy. Pisze jak wtedy bylo - nie wiem jak teraz.
Kraj i klimat fajny ale wszedzie syf. Doslownie smieci sie walaja po ulicach. Mnostwo niedokonczonych budynkow. Jak narzekasz na jakosc drog w polsce to po powrocie z albanii bedziesz je wychwalal :)
90% mijanych samochodow to mercedesy (stare beczki) bo tylko one daja rade na tych drogach.
Jesli chodzi o zwiedzanie to
@gorzki99: @acidd: ja byłem 2 lata temu, drogi teraz to bajka od theth do ksamilu praktyczne cały czas jedzie sie 2-pasmówka, ogólnie ład i pożądek, duży szacunek do turysty, zero uchodźców w przeciwieństwie do Grecji która widać że ma z nimi poważny problem bo są bardzo natrętni. Różowa na początku nie chciała jechać do Albanii bo dziadostwo, bieda, niebezpiecznie a teraz sama mnie namawia żeby tam znowu jechać. W Ksamilu
ogólnie ład i pożądek, duży szacunek do turysty, zero uchodźców


@Instynkt: o kurcze to sie mega pozmienialo :)
Z turystami/uchodzcami to juz tak wtedy bylo (wtedy zreszta nie bylo uchodzcow:P) Bylo widac ze zdaja sobie sprawe z faktu ze turystyka to moze byc cos na czym zarobia (jak mysmy byli to albania jeszcze sie nie robila popularnym kieunkiem)

A tak z ciekawosci to zmienili podejscie do przepisow ruchu drogowego? Kumpel niezle
@acidd: Byłem samochodem w 2019 przez tydzień. Nie ma sensu wymieniać kasy na ich walutę. Praktycznie każdy akceptuje €, ale gotówkę. Niestety mają kosmiczne ceny roamingu, więc albo poruszasz się od Wi-Fi do Wi-Fi albo kupujesz ich kartę SIM.