Wpis z mikrobloga

mirki (zwłaszcza księgowi) jak wycenicie obsługę księgową ekomersa, średnio 500-600 faktur/miesiąc (brak paragonów- zwolnienie), 15 f. kosztowych, 15 zakupowych, vat, bez pracownikow. Comiesięczna wysyłka pliku z subiekta, który ksiegowa sobie importuje, czyli całosc faktury, korekty,i zakupy, ręcznie wprowadza tylko koszty. dostałem horrendalną podwyzke na ten rok. w grudniu bylo zakupowych i kosztowych x2.

ksiegowi maja coraz wiecej narzędzi ułatwiajacych pracę, a ceny sa absurdalnie wysokie. mysle nad wfirmą z przydzieloną księgową z ifirmą, niestety jest kłopot, bo nie chce rezygnować z subiekta, a oni nie mają integracji z nimi.

#ksiegowosc #firma #dzialalnoscgospodarcza #ecommerce #sklepyinternetowe
  • 52
@presburger: a może zlecić zrobienie tej integracji? Kiedyś obsługiwałem ifirme po API, co prawda do pobierania fv, ale wystawiać też się da, problemem może być to że chcesz wystawiać fv w subiekcie i mieć "mirror" z tymi samymi danymi w ifirmie, ale może tak się da , trzeba sprawdzić/zapytać w ifirmie

z ciekawości, ile teraz płacisz tej księgowej?
@benzyna_abstrakcyjna: 600.

a ostatnio dostlaem wycene od biura, ktore korzysta z ocrów i tez pracuja na insercie i cyk - 800 netto. wtf?

faktury musza isc przez subiekta, i wlasnie kłopotliwe jest to, ze musi byc mirror na ifirmie, jak nie ma to kasuja od kazdej faktury za sztukę. najgorsze jest to, ze w przypadku takiej ifirmy, gdybym chciał z tego korzystać, to nagle robi się zbyt dużo integracji: allegro, presta,
@presburger: nie widzę problem, przykłąd na bazie ifirmy(bo tyle ją używałem)
pracujesz jak dotychczas, ale w sumie najlepiej jakobyś fv "przychodzące" ładował do ifirmy (nie wiem czy tutaj nie będzie jakiegoś konfiktu, bo nie wiem czy w tym subiekcie masz magazynówkę)

a wszystkie fv "wychodzące"/sprzedażowe są wystawiane w subiekcie i synchronizowane z ifirmą (https://api.ifirma.pl/wystawianie-faktury-sprzedaz%cc%87y-krajowej-towarow-i-uslug/ w api jest miejsce na podanie numeru faktury, a nawet gdyby nie było to i tak
@benzyna_abstrakcyjna: rozmawiałem dzisiaj z obsługa klienta na infolinii. jesli wystawiam sprzedazowe w subiekcie, to ifirma nie jest dla mnie - tak mi powiedziała konsultantka, ze lepiej zebym miał biuro, ktore rowniez korzysta z insertu do rachunkowosci. ifirma nie zaimportuje pliku z subiekta. może mógłbym uploadowoać pdf-y, ale to robota głupiego. potrzebuję automat. subiekt oczywiscie ma magazyn.

w sumie wołam @Konsultant_IFI ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@presburger: wg. mnie jeśli będziesz miał mirrory fv w ifirmie to co to za problem, oczywiście jest to troche lewe że masz dwie fv które mają takie same dane, ale wyglądają inaczej, ale jeśli to dobrze rozegrać to wszystko będzie ok, przede wszystkim wszystkie dane się zgadzają, księgi się zgadzają, jpk się zgadza, ale to by było tyle, ja sobie nie wyobrażam tyle płacić za księgowość w takim prostym przypadku jak
500-600 faktur/miesiąc


@presburger: proponuję nie pisać tego, tylko poinformować że dokumenty dostarczasz elektronicznie w pliku subiekta, jpk itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)

te liczby mogą trigerować ich stare zmęczone oczy
@presburger: 1200 to rozsądna stawka i to Ciebie pogięło, jak myślisz że ktoś podpisze się pod Twoim zestawienie sprzedaży, bez sprawdzenia i popatrzenia dwa razy na każdy papier.

@Wychwalany: moje młode 37 lvl oczy się szanują, nie będę robił za stawkę chińczyka czy Ukraińca bo takie tutaj propozycje padają.

Panowie tak na spokojnie i luzie, różne są stawki za te same firmy, jedna księgowa Wam zrobi od a do z
@kuncfot: szanuję Cię za udzielanie sie na biznesowo-ksiegowych tagach, ale w kwestii tej ceny - nie zgadzam sie. wytlumacz mi, co wymaga tak wnikliwego sprawdzenia? Czy gdybym zamiast 500 faktur w jpk dostarczył Ci raport miesieczny z drukarki fiskalnej to by coś zmieniło? Rolki z kasy też sprawdzasz dwa razy?

Ja się nie mogę doczekać, kiedy będę podpięty pod jakiś centralny system i tylko dostanę maila z US ile podatku trzeba
@kuncfot: śledzę różne zamknięte grupy ksiegowych na fb i widzę, co tam sie wyprawia. Z roku na rok macie do dyspozycji naprawdę fajne narzędzia usprawniające prace, a ceny lecą ostro w górę, a nie mówię o inflacji, bo nie mam problemu z podwyżką 30-50 zł. Wiem, ze sa księgowe, ktore by ręcznie wyklepały te 500 faktur dostarczonych fizycznie na biurko i pewnie zawołałyby 500-600 zł, to wtedy to rozumiem, ale nie