Wpis z mikrobloga

Nigdy nie zagłębiałem się w ten temat, może coś trzeba u mnie przestawić, czy większość laptopów ma tak, ale do rzeczy. Pykałem sobie w AC Odyssey, gdy nagle zabrakło prądu w całym bloku. Baterię miałem podłączoną więc lapek przeszedł na pracę na baterii, ale wtedy fpsy spadły do 15-20. Pomyślałem, że pewnie włączył się tryb oszędzania itp. Poprzestawiałem wszystko na największą wydajność ale nadal fpsy na niskim poziome. Prąd wrócił po kilkunastu minutach no i wszystko wróciło do normy. Odłączyłem zasilacz i znowu fpsy do 20 mimo że ustawienia zasilania na maksa. Czy to teraz normalne zachowanie laptopów, czy gdzieś da radę to przestawić? Nie wiem czy model lapka ma tu znaczenie, na googlach wiele osób poruszało ten temat na różnych markach ale żadnego rozwiązanie nie znalazłem

#laptopy #kompuery #windows #windows10
  • 10
@handballer: Opcje zasilania -> Zmień ustawienia planu -> Zmień zaawansowane ustawienia zasilania -> Zarządzanie energią procesora -> Minimalny stan procesora (ustaw na 100%). Dodatkowo ustaw "Najwyższa wydajność" po kliknięciu na ikonę baterii w systemie.
@CeZiK_: :)

Throtllestopa używam, próbowałem róznych konfiguracji, łącznie z kompletnym wywaleniem go z systemu. Też nic nie daje i również ustawiłem sobie żeby wszystkie programy były uruchamiane z dedykowanej karty graficznej i również było bez zmian. Cały czas fpsy ok 20.

Z resztą po tych wszystkich różnych konfiguracja dałem sobie spokój, bo przecież i tak nie przyszłoby mi do głowy, żeby odpalać gierki typu Assassin's Creed, Wiedźmin itp na samej baterii,