Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie w p0lsce godzą się pracować za 2-3k i to jeszcze jak szczury w najgorszych warunkach? Ok rozumiem, nie każdy ma predyspozycje by zostać deweloperem jak ja, zarabiać te kilkaset tysięcy i żyć godnie, ale przecież są jeszcze inne nieźle płatne zawody. Mam kilku znajomych co zapisali się na bootcampy programistyczne, nauczyli się tego HTML i PHP w kilka tygodni, poszli na jakiś staż na 3 miesiące i teraz już pracują normalnie za 10-15k. To nie są przecież takie złe pieniądze, przynajmniej na początek. Każdy od czegoś zaczynał, nawet ja gdy jeszcze studiowałem to miałem limit kieszonkowego na karcie 20k.

#pracbaza #programowanie #programista15k #zarobki #nieruchomosci
  • 19
@dopeboiYSL: wiadomo, że bajt, ale mam ziomka, który pracował na magazynie w mleczarni, pożyczył ode mnie książki, nauczył się HTML i CSS, a w międzyczasie podeslalem mu różne rzeczy, które w pracy dostawałem do zakodowania. Pewnego dnia szef zapytał kogoś czy nie znam kogoś kto przyszedłby na kilka dni i jest potrzebny na już. No o przyszedł mój ziomek. Najpierw pracował za 2k, później za 3k. Rok temu wkręciłem go do
Bo Polacy to naród niewolniczy i niewolnictwo mają głęboko zakorzenione w genach, jeszcze za czasów pańszyźnianych i jest im przekazywane z dziada pradziada. Żeby było śmieszniej - to właśnie potomkowie chłopów - czyli obecnie ludzie mieszkający na wsiach i pochądzący z rodzin rolniczych "emigrują" za chlebem do Stolycy aby robić karierę, która obiecywana jest im w reklamach puszczanych w "telewizorni" czy innych "internetach". Przygoda zaczyna się na etapie wyprowadzki ze swojej wsi,
@godoto: Nie mówie że junior ale znam sporo osób które tyle zarabiają. Język to tylko narzędzie - jak znasz się na robocie to dostaniesz tyle. Poza tym nie ma sensu się kłocić przejrzyj ogłoszenia i popytaj ludzi którzy piszą w php