Wpis z mikrobloga

Co według was jest lepsze xD mam pewien swój typ obserwując znajomych itp ale chcę poznać wasze zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Opcja 1: dobre oceny na studiach, 5, stypendium, główne zajęcie to studia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Opcja 2: studia na 3-4, aby zdać i zaliczyć, a zamiast siedzieć w gównoprzedmiotach rozwój własny, praca na 1/2 etatu i tego co faktycznie się przyda w pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co lepsze według Ciebie i Twoich obserwacji?

#studia #pracbaza
#studbaza #nauka

Co lepsze?

  • opcja 1 15.6% (17)
  • opcja 2 84.4% (92)

Oddanych głosów: 109

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@familypet: Też bym dała opcje 3 - na studiach (których nigdy nie skończyłam xD) zajmowałam się wszystkim tylko nie studiami - byłam prezesem koła naukowego, w samorządzie studenckim, w komisji stypendialnej, w organizacji studenckiej. 90% czasu spędzałam na uczelni. Nawet dostałam stypendium za wyjątkową aktywność studencką :D Studiów koniec końców nie skończyłam (ale nadrabiam teraz zaocznie), a dzięki doświadczeniu zdobytemu w inny sposób mam świetną pracę.
  • Odpowiedz
@familypet: To tak, teraz robię studia typowo po papier. Ale gdyby nie moja działalność studencka to pracy bym nie dostała. Szef sam działał na tej samej uczelni i po prostu w czasie rozmowy dzięki temu „zaiskrzyło” xD Także polecam każdemu studentowi dziennemu, który nie musi/nie chce pracować.
  • Odpowiedz
@familypet: Kierunków było kilka xD Najpierw inżynieria biomedyczna, potem biotechnologia, potem ochrona środowiska. Teraz kończę zaocznie inżynierię środowiska. Wcześniej pracowałam jako manager w call center, potem pracowałam w zawodzie z inżynierii środowiska rok, teraz w korpo IT. Jak wrócę z macierzyńskiego to idę na zarządzanie projektami w korpo
  • Odpowiedz
Opcja druga jest zdecydowanie lepsza jeśli wiesz, co będzie potrzebne w pracy i jaka będzie twoja praca w przyszłości. Ale nie oszukujmy się, zdecydowana liczba osób, która idzie na studia nie ma pojęcia z czym będzie się liczyła ich praca. W dodatku siedząc w domu bez żadnej motywacji ciężko jest zmusić się do uczenia - ja też miałem parę ambitnych planów, które ostatecznie nie wypaliły, bo nie miałem przyłożonego pistoletu do głowy
  • Odpowiedz
@synmotopompy: No i też zobaczysz w pierwszej poważnej pracy, że każdy ma w dupie twoje oceny, więc czy się dostałeś ze średnią 3.0 czy 5.0 nie ma najmniejszego znaczenia. Liczą się twoje umiejętności zarówno techniczne jak i miękkie.
  • Odpowiedz