Wpis z mikrobloga

Właśnie obejrzałem filmik, na którym bus cudem nie zmiótł dzieci z przejścia dla pieszych.
https://youtu.be/TdX4fvjG5vw

Cała masa ludzi w komentarzach wrzeszczy, że kierowcy busa zabrać prawo jazdy. Tak najłatwiej - znaleźć kozła ofiarnego i po temacie. Można dalej grać w CSa.

Ale na tym filmiku widać jak w soczewce dlaczego na polskich drogach giną ludzie.
Fatalne oznakowanie, chamstwo, ignorowanie przepisów, niewiedza, brak edukacji, głupie zachowanie...

Dzieci miały dużo szczęścia, bo pomimo tego, że kierowca busa nie wykazał się wyobraźnią, to przynajmniej jechał dość wolno. Zaryzykuję stwierdzenie, że przepisowo. A reszta kierowców na filmie? Czerwona toyota nie mogła poczekać przed skrzyżowaniem? Nagrywający musiał się tam wpychać?

#prawo #prawojazdy #polskiedrogi
FlasH - Właśnie obejrzałem filmik, na którym bus cudem nie zmiótł dzieci z przejścia ...

źródło: comment_1614258338T9DKlqJi4VTNQ5cwFGUw5V.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FlasH Czy wpłynęły na jego reakcje inne czynniki, zapewne tak. Ale prowadząc samochód trzeba uważać bardziej i widząc przejście zasłonięte przez inny pojazd zatrzymać się. Toyota nie złamała by przepisów stojąc metr dalej. Myślisz że wtedy reakcja busa byłaby inna? Myślę że widziałby tyle samo
  • Odpowiedz
@FlasH: wybacz, ale "dzieci niewiedzące jak się zachować"? Kto ma kurna uprawnienia do kierowania 3,5 tonami metalu? Równie dobrze mógłby tam iść ślepy albo niedowidzący i też się przyczepisz, że się nie rozejrzeli? Część kierowców zamiast odruchu "nie widzę, to zwolnię" to mają zachowanie "nie widzę, to nic nie ma".
To, że czerwony stoi jak stoi, nie zwalnia nadjeżdżającego dostawczaka z zachowania szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych.

Jak, nawet
  • Odpowiedz
@FlasH "Jeżeli pojazd jadący z przeciwnego kierunku zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu umożliwienia pieszemu przejścia przez jezdnię, to kierujący innym pojazdem na bezwzględny obowiązek również zatrzymać się przed tym przejściem."
  • Odpowiedz
@Nie_znany: A rozwijając myśl: System nie może być zbudowany tak, że działa wtedy gdy wszyscy postępują bezbłędnie.
Kierowca busa nie zauważył przejścia? Każdemu może się zdarzyć. Właśnie dlatego dzieci powinno się uczyć jak się zachować w takie sytuacji.

Co z tego, że znak jest ustawiony poprawnie (jak napisał @radziol88) może akurat wielki bilboard, który jest przed nim odwrócił uwagę kierowcy? Ja wiem - kierowcy nic nie powinno rozpraszać,
  • Odpowiedz
@FlasH nie wiem, nie mam czasu dyskutować. Każdy sąd i policjant by ukarał kierowcę busa ponieważ nie zachował szczególnej ostrożności. Twoje fikolki by oczyścić go z winy mnie śmieszą, żegnam
  • Odpowiedz
@KobertRubica: Moje fikołki? Przecież ty nie masz pojęcia o przepisach. Ten przepis od kiedy obowiązuje wg ciebie?

Jeżeli pojazd jadący z przeciwnego kierunku zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu umożliwienia pieszemu przejścia przez jezdnię...
  • Odpowiedz
@KobertRubica: Wyciągasz jakieś wyimaginowane przepisy z d--y, a sam np. nie masz pojęcia o tym, że:

Art. 14. Zabrania się:

1) wchodzenia na jezdnię:

a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,

b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej
  • Odpowiedz
@FlasH
Dzieci to dzieci, jest przejście, stoi auto więc idą. Nie możemy oczekiwać od 7 latka większej świadomości niż ma profesjonalny kierowca. Nawet zdając prawo jazdy masz pytanie że kierowca zbliżając się do przejścia powinien zachować szczególną ostrożność. Ten nie zachował jej bo nawet nie zwolnil i tyle
  • Odpowiedz
@FlasH: dobra, czyja wina jest tutaj? https://www.youtube.com/watch?v=3jidh4uFJq0&feature=emb_logo czarnego auta stojącego za przejściem? Przecież gdyby nie on, to gość wjeżdżający z drogi podporządkowanej widziałby lepiej skrzyżowanie. Bo według gościa z WORDu w Siedlcach bezsprzecznie wymuszającego pierwszeństwo.

PoRD. Art. 13. §1 [...] Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.
Czy piesi znajdują się na przejściu? Tak, więc mają pierwszeństwo. Kierowca busa błędnie założył, że może jechać. Wymusił pierwszeństwo. Identycznie
  • Odpowiedz
@FlasH: nie wtargnęły, tylko powoli przechodziły. Skoro kierowca nie widzi co się dzieje na przejściu to ma obowiązek zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Wina kierowcy i nawet z tym nie handluj, bo czytać się tego nie da.
  • Odpowiedz