Wpis z mikrobloga

@milvanb: jeśli chodzi o rynek wtórny to portale jak otodom, gumtree, olx, gratka - jednak fajne, atrakcyjne cenowo i lokalizacyjnie mieszkania szybko znikają, albo nawet na takich portalach się nie pojawiają - czasam fajnie zainteresowac się własnie banerami na balkonach czy małymi ogłoszeniami/zrywkami na słupach i tablicach ogłoszeń w okolicy w ktorej chcesz mieszkać. Często mieszkania sprzedają się po sasiadach, bez ogłaszania w internecie więc sąsiedzi na osiedlu wiedza kto co
@KromkaMistrz: mogą być pierwotne jeśli masz realne ceny, a nie sztucznie zawyżane jak np. w Goplanie --> smieszny motyw, sprzedaż im leży, zaproponowałem im w kwietniu 2020 cenę 5% niższą, to mnie wyśmiali.

Jest luty 2021, a Ci podnieśli ceny o 100zł za metr, mieszkania nadal nie kupione, w tym czasie inflacja i inne. Chytry straci dwa, trzy razy.

Najlepiej rataje, może być wtórny --> bardziej nam chodzi o układ chaty,
@milvanb: na podstawie czego sądzisz, że leży im sprzedaż? W momencie gdy szukałem mieszkania (okolice wakacji - mieli 60 mieszkań w budynku A, teraz mają 5 i 140 w budynku B, teraz mają 60).
Żeby cię pocieszyć, kupiłem mieszkanie u nich we wrześniu i też nie chcieli negocjować ceny.
@jacexinho: na podstawie tego, że dzwonią do mnie średnio raz w miesiącu podpytując mnie o 'inwestycje'. Z tej całej jeżyckiej plejady deweloperskiej, Goplana wygląda najlepiej, najładniej i jedyni mają rigcz, ale no właśnie chytry traci dwa razy.
Podnieśli o 100zł (6500), w tym czasie inflacja była koło 4-5% czyli (20-30k). Ja wiem, że im się nie śpieszy, ale mi tym bardziej nie, jeśli zamieniłem miszkanie na wynajem z 42m na 62m