Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
**Temat: przebranżowienie się, od zera: Python czy Frontend*?**

Krótka piłka, chce się przebranżowić. I tak wiem progamować powinienem już umieć od 4 roku życia.. a tak serio to mam pracę, która mnie nudzi, mam sporo wolnego czasu także to nie problem, mam fundusze które mogę przeznaczyć na inwestycje w siebie itp. Kojarzę te wszystkie strony z darmowymi kursami i szkoleniami, które i tak są za darmo ale jakby trzeba było zapłacić to spoko. Wiem też, że są szkolenia/bootcampy (swoją droga bardzo drogie) ale raczej na wykopie nie mają pozytywnych opinii. Nie chce zarabiać mitycznych 15k chociaż fajnie by było za X lat ale jestem nastawiony na długi rozwój. Póki co przeklemam wartości z excela za średnią krajową w typowym SSC (nic związanego z IT).

*Dlaczego akurat te 2 ścieżki? Patrząc na zastosowanie podobają mi się te 2 opcje i to co mogę dzięki stworzyć. Czytałem różne artykuły, który język/ścieżke wybrać i padło akurat na te.

#programowanie #kariera #korpo #frontend #python #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60363f98457f0a000b19f8c9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
**Temat: przebranżowienie się, od z...

źródło: comment_1614191662uItIQJN4qgybvmSVMzTP3R.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dobrym frontendowcem będziesz jak masz choć minimum zacięcia artystycznego i umiesz sam zaproponować układ strony, kolory, marginesy itp.

dobrym backendowcem jak masz choć minimum zacięcia matematycznego i dobrze rozumiesz pojęcia typu optymalizacja algorytmów
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli potrafisz logicznie myśleć - nie idź na żaden bootcamp. To samo, co robią tam, opanujesz sam.
Kup sobie na promce kurs na udemy (50zl) i zacznij od tego. Pieniądze zdążysz wydać później na dobre książki. Jest tez pełno darmowych, dobrych książek w internecie.
Nie odpowiadam Ci bezpośrednio na pytanie. Nie ma to najmniejszego sensu. Nie określaj się od razu na starcie, tylko poznaj ogólny zarys. :)
Powodzenia!
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Zacznijmy od podstaw, chciałeś chyba zapytać Python, czy JavaScript.

Frontend to dużo zabawy z klikanym interfejsem, chociaż backend też się w nim pisze, więc będziesz miał wiele możliwości. Mimo wszystko to wciąż będzie zamknięte w temacie web serwisów

Backend to dużo zabawy, której pracy nie możesz łatwo zobaczyć. W Pythonie możesz i pisać backend, i być testerem i robić jakieś oprogramowanie. W sumie fajniejsza opcja ze względu na to co
  • Odpowiedz
WykopowaKreatura: Czas i kasa nie wystarczą, trzeba jeszcze się nadawać.

W frontendzie będziesz miał do wyboru mniejsze i większe firmy oraz więcej ofert i większą konkurencję pracowników. W Pythonie głownie te większe firmy, mniej ofert i mnieszą konkurencję pracowników. Python to programowanie, frontend to tylko częściowo programowanie. Skoro tagujesz #programowanie #kariera #korpo to Python, a tak na serio to nie sposób nic ci poradzić. Obejrzyj sobie jakieś "kursy" na YouTube i
AnonimoweMirkoWyznania - WykopowaKreatura: Czas i kasa nie wystarczą, trzeba jeszcze ...
  • Odpowiedz
szystko zdałam, sprzęt i inne pierdoły.

Potem korpo zadzwoniło do mnie, czy zgadzam się na takie warunki, żeby cofnąć wypowiedzenie. Pytam się, a co z tym przejściem do nich oficjalnie? To już zaczęli mącić, że przez mojego szefa będzie szybciej, b2b to trochę potrwa i zam


@AnonimoweMirkoWyznania: zorientuj się na rynku juniorów Pythona bo jest strasznie ciężko, ludzie ze studiami kierunkowymi i 2-letnim doświadczeniem komercyjnym ciesza sie jak dostana prace za
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Czas i kasa nie wystarczą, trzeba jeszcze się nadawać.

W frontendzie będziesz miał do wyboru mniejsze i większe firmy oraz więcej ofert i większą konkurencję pracowników. W Pythonie głownie te większe firmy, mniej ofert i mnieszą konkurencję pracowników. Python to programowanie, frontend to tylko częściowo programowanie. Skoro tagujesz #programowanie #kariera #korpo to Python, a tak na serio to nie sposób nic ci poradzić. Obejrzyj sobie jakieś "kursy" na YouTube i
  • Odpowiedz