Wpis z mikrobloga

Chciałem dziś wyrobić wtórnik dowodu rejestracyjnego. Oczywiście na stronie komunikat że Wydział Komunikacji nie przyjmuje petentów ale wniosek o dowód można złożyć online. No to wchodzę w link podany na stronie, wypisuje wszystkie dane i nadchodzi moment płatności i zrywa mi internet.

Wracam do wniosku i widzę status oczekuje na płatność ale nigdzie nie ma opcji wznowienia płatność. Dzwonię do urzędu i mówię na czym rzecz polega.

Miła pani jednak informuje mnie że muszę osobiście wybrać się do wydziału komunikacji by wypełnić oświadczenie o zagubieniu dowodu. Informuje ją więc że takie zaświadczenie dołączyłem już we wniosku online. Pani łączy z kierowniczką wydziału.

No i dowiaduję się że niby strona jest ale nie działa bo to tak przyszłościowo jest zrobione ale na ten monet dalej trzeba osobiście iść do wydziału z potwierdzeniem z banku dokonania przelewu na rzecz wydania wtórnika.

W końcu ruszyłem tyłek do wydziału a w środku kolejka bo obsługa jest przez jedno okienko i pani bierze wypełniony wniosek i roznosi go po całym budynku do odpowiedniego pokoju w zależności czego dotyczy.

#zalesie #covid19 #polska #koronawirus