Wpis z mikrobloga

Wolelibyście żyć w "socjalistycznej (xd)" Danii, gdzie opodatkowanie pracy sięga 50%, samochody są obłożone ponad 100% podatkiem i prawdopodobnie do końca życia wynajmowalibyście mieszkanie, a nie kupili czy wzięli kredyt. Ale średni tydzień pracy to 33 godziny, a jakbyście stracili pracę to otrzymywalibyście nawet 90% wynagrodzenia nawet przez 4 lata.

Czy w kapitalistycznej Polsce, gdzie podatki są jednymi z niższych w Europie i jest stosowane koncepcja "państwa minimum"? I raczej każdy może wziąć kredyt na mieszkanie czy bez problemu kupić samochód.

#dania #emigracja #antykapitalizm #polska #praca #pracbaza

Co wybierasz

  • Polska 25.7% (106)
  • Dania 74.3% (306)

Oddanych głosów: 412

  • 71
  • Odpowiedz
@Fiuuuuu: prawo pracy takie mają, a to że emigrant z Polski pracuje u hindusa lub nie daj Boże Polaka i ma 48h u takiego za 1200 euro to inna bajka

bo w tym samym czasie jako urzędnik niemiec ma 5000 euro i w piątek wychodzi o 12-tej

Polacy emigranci jak narzekają na forach na np. bycie oszukanym - okazuje się, że jechali do innego Polaka pracodawcy (a potem tej pracy nie było, a turek mafia i cygan okradli z dokumentów
  • Odpowiedz
@AndyMendy: nie, on próbuje promować socjalizm i że jak będziemy mieli wysokie zasiłki i podatki to będzie super, bo nie potrzebujemy samochodów, własności mieszkań, potrzebujemy tylko koncesyjnego państwa które decyduje kiedy możemy się ruszać, gdzie możemy się ruszać, gdzie mieszkamy i kto nam to przyzna decyzją

tylko trzeba oddać samochody w imię Grety Carbon i wolność
a państwo nas z raka wyleczy za darmo , tylko zwiększmy podatki , po
  • Odpowiedz
i prawdopodobnie do końca życia wynajmowalibyście mieszkanie, a nie kupili czy wzięli kredyt. Ale średni tydzień pracy to 33 godziny, a jakbyście stracili pracę to otrzymywalibyście nawet 90% wynagrodzenia nawet przez 4 lata.


@Ignacy_Loyola: Czyli Dania odpada - życie do śmierci na etacie bez żadnego majątku to nie życie, to niewolnictwo. Zresztą są inne kraje, więc nie wiem dlaczego tylko porównywać do Polski - to jak powiedzieć co chcesz na
  • Odpowiedz
To oczywiste, że wolałbym mieszkać w Danii, a nie w Polsce. Gdyby nie to, że mieszkam w Norwegii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@valencianista: za dużo mentzena lub korwina się nałykałeś

pointeresuj się jaki mamy my kodeks pracy a jaki mają kraje zachodu
pointeresuj się ile procent oddaje nasz biznes a ile tamten państwu,
pointeresuj się ile procent zatrudnionych mamy w budżetówce a ile na zachodzie,
pointeresuj się naszym rynkiem pracy, ochroną pracownika
  • Odpowiedz
@valencianista: nie ma czegoś takiego jak czysty socjalizm czy kapitalizm obecnie , to jakieś utopijne idee do których wiecznie ktoś próbuje dążyć bez powodzenia
bo jedna kończy się obozami dla przeciwników zamienia w oligarchię dla partii (książki orwella to opisują),
a druga kończy się monopolem korporacji które z wolnej konkurencji robią monopol i dyktują innym i niszczą innych (brak nadzoru nad drapieżnikiem kończy się zjedzeniem mniejszego)

jest kraj bardziej lub mniej przyjazny pracownikom lub pracodawcom , bliżej nam do kapitalizmu niż skandynawom w tym
  • Odpowiedz
@vilas szkoda, że chciało Ci się w ogóle od początku pisać te wypracowania, bo z tego co widzę zgadzamy się, że w Polsce nie ma kapitalizmu. A na pewno nie taki, o którym pisze OP, kraj niskich podatków i państwa minimum.
  • Odpowiedz
@valencianista: państwo minimum to by był syf

ja pisałem że zachód dla mnie to syf obyczajowo
ale jako pracownik - brakuje mi i wolałbym lepszy rynek pracy dla mnie jako pracownika

państwo minimum to syf - wiem to bo naście lat sam chronię prawa i konsumentów i wiem czym jest państwo z kartonu o którym np. mówi
  • Odpowiedz
@vilas o czym ty w ogóle gosciu piszesz? Co ty masz z tym Korwinem? Op nazywa Polskę kapitalistycznym krajem z niskim podatkami i z minimum zaangażowania państwa w gospodarkę, co ja wyśmiałem. Ja wysmiewam te brednie, bo ani u nas podatki niskie, ani państwo nie jest minimalne. Ty za to pisze jak państwo Korwina byłoby #!$%@?? Co ma piernik do wiatraka? Skończ już pisać te wywody bo nie wiem do kogo
  • Odpowiedz
@valencianista: czyli nie łapiesz,
Polska jest krajem państwa minimum jeżeli chodzi o skalę EU (zwłaszcza starej EU)

Polska jest krajem podatków regresywnych - dla bogatych i przedsiębiorców z doradcami jest krajem z niskimi podatkami

dla biednych Polska to kraj
  • Odpowiedz
@vilas o czy porównywanie się do krajów bogatszych czyni nasza gospodarkę bardziej kapitalistyczna? Czy to, że w Danii masz wyższe podatki sprawia, że u nas są niskie? Po raz ostatni, bo szkoda mi już czasu, nie, Polska to nie jest kraj niskich podatków i nie, Polska to nie jest kraj stosujący zasadę minimum Państwa, więc tym bardziej nie powinna być stawiana jako wzór kraju kapitalistycznego.

Ps: skoro państwo w PŁ tak
  • Odpowiedz
ale #!$%@? pracownika gdy pracownik ma problem np. kupić buty nowe a szef przyjechał Audi Q7, córka jeździ BMW X6, żona Audi S8 i taki szef #!$%@? mi, że mam zostać godzinę dłużej bo firma jest w złej kondycji i nie da mi 100 złotych podwyżki , gdy mi czynsz i wywóz śmieci skoczyły o tyle co miesiąc


@vilas: takie samochody zazwyczaj są brane w leasing.
  • Odpowiedz